Kok z wypełniaczem – jak go zrobić?

Kok to do siebie ma, że możliwy jest do upięcia w zasadzie na każdym rodzaju włosów bez znaczenia, jaką długość mają. Prawdziwym krzykiem mody ostatnimi czasy jest kok z wypełniaczem. Swoją popularność zyskał w ekspresowym tempie. Charakteryzuje się rozmiarami pokaźnymi, dzięki którym kobieta nosząca go nie umknie uwadze.

Czym jest kok z wypełniaczem?

Kok z wypełniaczem to fryzura niezmiernie efektowna. Jednak nie każda z kobiet będzie miała możliwość jego wykonania. Problemem może się okazać zarówno długość, jak i także gęstość włosów. Jako, że zwyczajny oraz mniejszy kok możliwy jest nawet na włosach krótkich to kok, który posiada wypełnienie niestety już nie.

Układanie koka z wypełniaczem z sobą niesie potrzebę wykorzystania bardzo wielu fryzjerskich akcesoriów. Jednym z najważniejszych jest wypełniacz do koka, dzięki któremu samo wykonanie fryzury od samego początku do końca nie zajmuje zbyt dużo czasu, a efekt jest piorunujący.

Wydawać się może, że wypełniacz to jedynie gadżet, a jego rolę spełnić może praktycznie cokolwiek, nawet kawałeczek materiału czy też skarpetka, ponieważ nierzadko młode kobiety, uczennice szczególnie, wykorzystują skarpetkę właśnie, aby zawiązać koka większego. Jednak zwykle on nie wygląda tak, jakby się chciało. Mamy trudności z jego ukształtowaniem oraz wychodzi bardzo zdeformowany. Co więcej, zależnie od skarpetki użytej nierzadko się przebija jej kolor na wierzch włosów, co na pewno nie powinno mieć miejsca. Wypełniacz profesjonalny to produkt przygotowany specjalnie dla układania koka oraz także ma wiele zalet, które pomagają w tym.

Wypełniacz do koka przypomina wyglądem donuta oraz jest wykonany z pianki. Jest ona stabilna oraz twardsza w zachowaniu kształtu od skarpetki. Pianka sama w sobie występuje w różnych kolorach. Dobrać ją możemy do koloru własnych włosów. Nawet włosy rzadsze upięte w kok, nie będą pokazywały prześwitów.

Wypełniacze profesjonalne występują w bardzo różnych wielkościach.

Jak zrobić koczka z wypełniaczem?

Czy mamy wszystko czego potrzebujemy? Upewnijmy się. Tak naprawdę takowy wypełniacz zakupić możemy praktycznie w każdej z drogerii. Nie będzie z tym żadnego kłopotu. Jednak pamiętajmy o tym, aby unikać zakupów sztucznych tworzyw w sklepach, które ściągają towar z niesprawdzonych źródeł. Nigdy nie ma pewności, czy materiał, z które jest wykonana pianka czy też gąbka, której potrzebujemy akurat, nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Włosy po prostu należy naciągnąć na wypełniacz i związać. Nie ma nic prostszego.