Kim jest Agnieszka Więdłocha? [wiek, mąż, Instagram]

SAMSUNG CSC

Agnieszka Więdłocha to polska aktorką, której sławę przyniosły role w serialach takich jak „Czas honoru” oraz „Lekarze”. Nazywana jest „polską Anne Hathaway” i „królową rom-komów”, czyli komedii romantycznych. W artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat pięknej aktorki. Jeśli jesteście ciekawi faktów z jej życia zawodowego oraz prywatnego, czytajcie dalej.

Kim jest Agnieszka Więdłocha?

Agnieszka Więdłocha urodziła się 12 stycznia 1986 roku w Łodzi. Jest absolwentką łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera.

Po studiach rozpoczęła współpracę z Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi. Zadebiutowała w spektaklu Rowerzyści w reżyserii Anny Augustynowicz, który realizowany był przez dwa teatry – Teatr Współczesny ze Szczecina i Teatr im. S. Jaracza. Za rolę w spektaklu Dybuk otrzymała nagrodę Złota Maska za najlepszy debiut w sezonie 2009/2010.

Debiutem telewizyjnym aktorki była rola w serialu Czas honoru. W kolejnych latach zagrała epizodyczne role w serialach: Teraz albo nigdy!, Klub szalonych dziewic, Na dobre i na złe, M jak miłość oraz Komisarz Aleks.

Debiutem filmowym Agnieszki Więdłochy była rola Marty w produkcji Incydent. Aktorka zagrała w następujących filmach: Nie ten człowiek, Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości, Syberiada polska, Gejsza, Planeta Singli, Po prostu przyjaźń, Gotowi na wszystko. Exterminator, Kobieta sukcesu oraz dwie kontynuacje Planety Singli.

Aktorka również dubbinguje. Jej głos można usłyszeć w filmach: W pętach gorsetów, Największy z cudów, Oz Wielki i Potężny i Kapitan Ameryka: zimowy żołnierz.

Agnieszka Więdłocha bardzo mocno angażuje się w działalność społeczną. W 2018 roku wystąpiła w kampanii społecznej Fundacji Kwiat Kobiecości, promującej profilaktyczne badania cytologiczne pt. Weź się zbadaj. Pojawiła się również w kampanii dla Powstańców Warszawskich pt. BohaterON.

Agnieszka Więdłocha — związki

W trakcie pracy na planie Czasu honoru aktorka spotykała się z aktorem Antonim Pawlickim, para jednak się rozstała. Więdłochę łączono również z młodszym o 9 lat Maciejem Musiałem oraz Sebastianem Fabijańskim. Ostatecznie los połączył ją z Antonim Pawlickim, z którym wiedzie szczęśliwe życie jako małżeństwo.

Agnieszka Więdłocha — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @agnieszka.wiedlocha.official. Na chwilę obecną jej aktywność śledzi ponad 185 tysięcy użytkowników. Więdłocha zamieszcza tam dużo zdjęć, a także nagrywa relacje, by pozostać w stałym kontakcie ze swoimi fanami.