Jesper Juul książki – naprawdę warto

Jesper Juul książki to naprawdę autor, które można polecić. Jesper Juul jest pedagogiem oraz terapeutą rodzinnym. Do tego jest autorytetem i światowej sławy znawcą. Przyszedł na świat w Danii – 18 kwietnia 1948 roku. Jego książki stają się natychmiast bestsellerami.

Jesper Juul – autor godny polecenia

Kiedy Jesper Juul ukończył studia, zaangażował się od razy w działalność oraz pracę społeczną. Od zawsze się zainteresował pomocą innym. Nigdy mu nie był obojętny los potrzebujących. W Danii założył on Skandynawski Instytut Kemplera. Instytut ten miał za zadanie kształcić nauczycieli oraz pedagogów.

Obecnie autor jest jednym z liderów przełomu w pedagogice współczesnej. Jednym z jego największych osiągnięć jest odejście od autorytarnego wychowania, które przez długi czas panowało jednak w wielu krajach. Autor podważył samą słuszność stosowania kar, przemocy psychicznej, przemocy fizycznej oraz także zaprzeczył, jakoby bezwzględne posłuszeństwo dzieci był nadrzędną wartością. Przy wykorzystaniu swoich hipotezy, stworzył całkiem nowy wychowawczy paradygmat, który się opiera na zaufaniu od do kompetencji, jakie posiada naturalnie każde dziecko.

 Książki tego autora

Autor często zaznacza, że żadna wychowawcza metoda nie jest w stanie zastąpić głębokiej oraz autentycznej relacji dziecka z osobą dorosłą. Jeśli chodzi o Jesper Juul książki to książką przełomową okazała się „Twoje kompetentne dziecko”. Do dnia dzisiejszego stanowi ona jedną z cenionych najbardziej pozycji na temat wychowania, po którą obecnie sięgają miliony czytelników. Pedagog podkreśla za każdym razem, że istnieją bardzo różne drogi wychowania, ale aby zrozumieć zachowanie dzieci, powinniśmy przede wszystkim traktować dzieci znacznie poważniej. Rodzice mądrzy powinni wiedzieć lub też chcieć się nauczyć, że dzieci jednak nie potrzebują rodziców doskonałych, ale ludzi autentycznych z krwi oraz kości, którzy nie wiedzą wszystkiego, ale są stale gotowi, aby się rozwijać.

Do książek najsłynniejszych Jespera Julla należą takie książki jak „ Przestrzeń dla rodziny”, „Rodzic jako przywódca stada”, „Kryzys szkoły”, „Twoja kompetentna rodzina”, „Zamiast wychowania” czy też „Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie”.

Jesper Juul również jest założycielem pedagogicznej fundacji. Fundacja o nazwie Familylab International, która również działa oraz w naszym kraju jako fundacja Familylab Polska, oferuje także warsztaty dla rodziców, które pomagają w samym budowaniu dobrych relacji z dziećmi. Są to tematy niezwykle ważne.