Jakie obrazy do mieszkania wybrać?

Dekoracje ścienne od zawsze były bardzo istotnym elementem wystroju każdego wnętrza. Obrazy na płótnie czy szkle przedstawiające martwą naturę, plakaty w stylu skandynawskim czy obrazy abstrakcyjne są w stanie nie tylko podkreślić charakter danego pomieszczenia, idealnie wpasować się w wybrany styl aranżacyjny, ale również dopełnić całości wystroju. Wisienką na torcie są obrazy ręcznie malowane. Gdzie kupić taki idealny obraz? 

Obrazy na płótnie – czy warto kupić?

Wybrać wymarzony obraz, który będzie wyglądał idealnie na ścianie kuchni, jadalni czy salonu to nie lada zadanie. Szeroki wybór wzorów dostępnych w wielu sklepach, na przykład https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy.html wcale nie ułatwia tego zadania. Jednak niewątpliwie tak wiele wariantów do wyboru to także duży plus – dzięki niemu możesz postawić na obrazy wykonane ulubioną techniką, przedstawiającą dowolną rzecz, postać czy scenę a przy tym zdecydować się na taką kolorystykę, która najlepiej wpasuje się w wystrój danego pomieszczenia.

Obrazy do sypialni, obrazy do salonu czy obrazy do pokoju gościnnego to sprawdzony sposób na to, aby ożywić wystrój czterech ścian. Zawieszone reprodukcje świetnie podkreślą charakter pomieszczeń biurowych czy gabinetów. Obraz na płótnie zalicza się zresztą do kategorii elementy dekoracyjne, które każdemu pomieszczeniu, niezależnie od charakteru nadadzą zupełnie innego, pełniejszego wyglądu. Poza tym, dzięki zastosowaniu dodatkowej oprawy możesz też dodatkowo podkreślić wygląd obrazów.

Na płótnie obrazy – jaki obraz wybrać do swojego domu?

To jak urządzisz własne wnętrze, zależy jedynie od Twoich preferencji oraz możliwości finansowych. Podobnie jest z obrazami, który – tak naprawdę – może przedstawiać absolutnie wszystko. Pamiętaj jednak o zasadzie, że co za dużo – to niezdrowo. Kilka lub kilkanaście obrazów na płótnie o zupełnie różnej lub bardzo krzykliwej kolorystyce raczej nie doda wnętrzu uroku. Podobnie zresztą będzie z pomieszaniem kilku stylów. Obrazy religijne niekoniecznie będą współgrać z abstrakcyjnymi a pejzaże raczej nie dogadają się z figurami skandynawskimi. Dobór ram także powinien być przemyślany – połączenie złotych, drewnianych i plastikowych raczej nada pomieszczeniu wrażenia chaosu, a przecież nikt nie chciałby takiego osiągnąć celowo. Idealnym wyborem do każdego wnętrza będzie więc przede wszystkim zachowanie podstawowych zasad stylistycznych i kolorystycznych – a poza tym przy wyborze obrazu ogranicza Cię jedynie własna wyobraźnia. Na jakie płótno się zdecydujesz?