Jakie na rynku znajdziemy polskie firmy obuwnicze?

Musimy przyznać, że co po niektóre polskie firmy obuwnicze brzmią obco. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z rodowodu polskiego. Inne są nazywane nazwiskiem założyciela. Takie marki podkreślają dumnie tradycję wielopokoleniową polskich szewców. Co je łączy? Na pewno dbałość o satysfakcję. Nic dziwnego, że nasze polskie marki donoszą spore sukcesy.

Venezia i Wojas

Polskie firmy obuwnicze to marki godne polecenia. Jedną z nich jest marka Venezia. Pojawiła się ona na naszym roku w roku 1996. Od tego czasu firma cały czas się rozwija. Marka ta co sezon proponuje klientom bardzo duży wybór modeli pięknie zaprojektowanych. Mowa nie tylko o obuwiu, ale także o torebkach. Są one wykonane ze skóry naturalnej oraz z dbałością wielką o szczegóły. Wiemy, że Venezia to polska marka, ale jej brzmienie włoskojęzyczne nie jest bez znaczenia. Bowiem obuwie pochodzi głównie od producentów włoskich.

Drugą bardzo znaną marką jest Wojas. Marka ta była wielokrotnie nagradzana. Otrzymała między innymi statuetkę Lidera Polskiego Biznesu czy też nagrody wręczane przez Twój Styl oraz Avanti. Wojas oferuje klientom piękne  aktualne wzornictwo. Do tego świetną jakość wykonania.

Firma założona została przez Wiesława Wojasa w roku 1990. Obecnie Wojas zatrudnia 1500 osób w całej Polski. Co ciekawe firma ta sprzedaje wyroby swoje nie tylko w kraju, ale także w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech czy też w Białorusi.

Ryłko

Kolejna firma to firma Ryłko. Swoją siedzibę ma w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jednak pierwszy sklep markowy tej marki powstał w Krakowie. Hasłem tego producenta jest – Ryłko w modzie od pokoleń. Hasło to nawiązuje do bardzo bogatej tradycji, która już istnieje od pięćdziesiątych lat. Swoją pierwszą kolekcję marka stworzyła dopiero dwadzieścia lat później. Jednak był to krok w odpowiednim kierunku, ponieważ obecnie marka ta jest doceniana chyba przez wszystkie kobiety. O tym choćby świadczą nagrody, które przyznawane są w sposób regularny przez magazyny Avanti czy też Twój Styl.

Obecnie marka oferuje także linie specjalne. Mowa tutaj o linii Ryłko Estima. Są to buty eleganckie wyjątkowo. Wykonane są one z materiałów luksusowych. Drugą linią jest Ryłko Relax. W linii tej wygoda to możliwie najwyższy priorytet. Stąd też szerokie oraz stabilne obcasy, a do tego miękka wkładka.

Oczywiście polskich marek budowniczych jest więcej. Każda kobieta z czasem wyrabia sobie na ich temat zdanie i raczej stawia na wybraną markę, która spełnia jej oczekiwania pod każdym względem. W butach najważniejszy jest design oraz wygoda.