Jak wybrać wirówkę do osocza bogatopłytkowego?

Walka z objawami starzenia się skóry to stały obszar zainteresowania współczesnej medycyny estetycznej. W ostatnich latach niemałą popularność zyskały zabiegi ostrzykiwania twarzy osoczem bogatopłytkowym, pobieranym od pacjenta. By cały proces mógł przynieść pożądane efekty, szczególnie ważny jest dobór odpowiedniej wirówki do osocza – to właśnie od niej zależeć będzie jakość uzyskanego preparatu. Jakie cechy powinno mieć to urządzenie?

Wirówka do osocza bogatopłytkowego – czym się charakteryzuje to urządzenie?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to sposób nie tylko na pozbycie się zmarszczek, lecz także na generalną rewitalizację i poprawę stanu skóry. Szeroko stosowane są również w ortopedii oraz do leczenia łysienia czy trudno gojących się ran. Powodzenie zabiegu jest uzależnione zarówno od profesjonalizmu przeprowadzającej go osoby, jak i jakości zastosowanej wirówki do osocza bogatopłytkowego. Zadaniem tego urządzenia jest rozdzielenie poszczególnych elementów krwi w procesie wirowania. W zależności od rodzaju sprzętu wirowanie probówek z krwią może odbywać się w pozycji pionowej, horyzontalnej lub pod innym kątem. Urządzenie takie wyposażone jest w system regulacji parametrów działania, takich jak prędkość i kąt wirowania czy wartość względnej siły odśrodkowej. System taki jest niezbędny, by przeprowadzający zabieg lekarz mógł mieć kontrolę nad procesem pozyskiwania osocza bogatopłytkowego.

Co wyróżnia wysokiej jakości wirówkę do osocza bogatopłytkowego?

To, jaka wirówka do osocza bogatopłytkowego zostanie przez nas użyta, będzie mieć kluczowe znaczenie dla jakości uzyskanego preparatu. Wysokiej klasy sprzęt to absolutna podstawa – nie tylko wytrzyma on wiele lat pracy, lecz także znacząco ułatwi przeprowadzanie zabiegu. Dobrej jakości wirówka przede wszystkim powinna być wyposażona w moduły umożliwiające optymalizację procesu poprzez dostosowanie parametrów pracy. Ważna jest tu m.in. szybkość obrotów – należy pamiętać, że zbyt szybkie wirowanie może uszkodzić składniki preparatu, co uniemożliwi wykonanie skutecznego zabiegu, zbyt powolne zaś stwarza ryzyko, że osocze bogatopłytkowe nie zostanie poprawnie oddzielone.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, planując zakup wirówki do osocza bogatopłytkowego?

Sama wirówka to jednak nie wszystko – ważny jest także dobór probówek oraz kaniuli. Zakup wirówki do osocza powinien być dobre przemyślaną decyzją. Warto wybrać urządzenie wykonane przez certyfikowaną markę – decydując się na sprzęt niewiadomego pochodzenia, stawiamy na szali jakość efektów zabiegu, a tym samym renomę gabinetu. Zabiegi na twarz wymagają szczególnej dbałości o każdy detal procesu. Atestowany sprzęt należy włączać zarówno w procedury wykorzystujące samo osocze bogatopłytkowe, jak i te, w których używa się kwasu hialuronowego lub innych preparatów, takich jak biostymulatory. Wysokiej jakości substancje tego typu znaleźć można na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/stymulatory-i-wypelniacze-tkankowe/. Dostępne tam stymulatory oraz wypełniacze tkankowe sprawdzą się w przypadku nawet najbardziej wymagających zabiegów.