Jak samemu obciąć włosy na boba? Dobre pytanie

Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak samemu obciąć włosy na boba? Wiadomo, że to przede wszystkim oszczędność czasu, pieniędzy oraz także nerwów. W domu możemy samodzielnie nadać włosom objętości, podcinać końcówki czy też nawet zdecydować się na jedną z najmodniejszych fryzów. Tak naprawdę to będziemy potrzebować ostrych nożyczek oraz kilku bardzo prostych trików.

Samodzielne obcinanie włosów

Ile już razy wróciłaś od fryzjera i niestety nie byłaś ze swojej fryzury zadowolona? Najczęściej narzekamy bardzo po wizycie na długość włosów. Pomimo chęci obcięcia jedynie końcówek, nagle się okazuje, że włosy są zdecydowanie krótsze niż tego chcieliśmy.

Zanim zaczniemy poszukiwać nowego fryzjera oraz znów stresować się przed kolejną wizytą, to możemy spróbować obciąż włosy samodzielnie. Okazuje się, że w sieci jest publikowanych wiele filmików instruktażowych.

Czego będziemy potrzebować? Na pewno podstawą są ostre nożyczki. Najlepiej się sprawdzą nożyczki fryzjerskie profesjonalne, które w internetowych sklepach możemy kupić nawet za około trzydzieści złotych. Narzędzie tępe tylko zniszczy końcówki i po prostu nie nade się do strzyżenia.

Oczywiście potrzebny także będzie grzebień z ząbkami rozstawionymi szeroko, który rozczesze dokładnie pasma włosów. Oczywiście bez lusterka także się obejdzie, a najlepiej bez dwóch. Wówczas możemy kontrolować strzyżenie zarówno z przodu, jak i także z tyłu. Przydają się również gumki oraz klamry do spięcia włosów podczas ich obcinania, jak i także zwykły ręcznik bądź też pelerynę fryzjerską.

Szczegóły

Zatem jak samemu obciąż włosy na boba? Lepiej na mokro czy też na sucho? W zasadzie to wszystko jest zależne od preferencji osobistych. Zasada generalna jest taka, że jeśli nam zależy na prostych czy też lekko postrzępionych włosach, to powinnaś je podcinać zawsze na mokro. Z kolei strzyżenie na sucho poleca się dla włosów falowanych, kręconych czy też podcinanych warstwami. Jeśli nie jesteśmy pewni jak obcinać włosy, to przypomnijmy sobie jak to wyglądało podczas ostatniej wizyty u fryzjera. Warto postępować w ten sam sposób.

Możemy mieć problem z obcinaniem kręconych włosów. Na pewno nie zapomnijmy w takim przypadku umyć włosy na jeden dzień wcześniej. Kręcone włosy oraz także kosmyki podatne obcinać lepiej na pewno na sucho. Partie główne włosów zepnijmy na czubki głowy. Z kolei część pozostałą podzielmy na dwie części oraz przerzućmy je do przodu. Pasma przesuwajmy w dwóch palcach, a później zetnijmy ich same końce do długości pożądanej.