Grzywka na bok – dla kogo jest dobrym rozwiązaniem?

Grzywka na bok to fryzura najmodniejsza tego sezonu. Za zadanie ma wyszczuplić optycznie oraz także skorygować wszelkie niedoskonałości naszych rysów twarzy. Dobrana odpowiednio grzywka będzie pasowała tak naprawdę do każdej kobiety i to niezależnie od samej długości włosów czy też kształtu naszej twarzy.

Spora popularność

Fryzury z grzywką od lat cieszą się sporą popularności. Zmianie jedynie ulegają ich długości, jak i także formy. Sezon ten jest jednak zdecydowanie grzywki, która zaczesana jest na boki. Pozwala nam ona na odświeżenie fryzury, jak i także wymodelowanie naszych rysów twarzy.

Rodzaje grzywek dobierać się powinno według preferencji osobisty, preferowanego efektu końcowego oraz także kształtu twarzy. Możemy się zdecydować na grzywkę obciętą na krótko, która sięga brwi oraz rozchyla się jedynie na boki, ale także długą, która sięga uszu  i jest mocno pocieniowana oraz postrzępiona. Obcięcie własnoręczne grzywki to nie jest czynność zbyt skomplikowana, ale jednak wymaga od nas cierpliwości, wprawy oraz także oczywiście ostrych nożyczek. Profesjonalne nożyczki kosztują około kilkudziesięciu złotych i się sprawdzą nie tylko podczas obcinania grzywki, ale także dla zmian fryzury bardziej radykalnej.

Obcinanie grzywki rozpocząć warto od ustalenia jej długości odpowiedniej. Później przechodzimy do wydzielania pasma włosów, z którego grzywka ma powstać. W tymże celu warto sobie podejść do lustra oraz lekko głowę pochylić do przodu, aby w nim widzieć odbicie przedziałka całego. Pasmo wydzielone obciąć należy dłużej niż wskazuje na to długość pożądana, aby później móc wprowadzić korekty ewentualne. Warto nową grzywkę pocieniować, aby jej dodać lekkości oraz naturalności.

Czy grzywka na bok pasuje do twarzy okrągłej?

Okazuje się, że grzywka na bok przy twarzy okrągłej powinna mieć kształt odpowiedni, aby mogła korygować rysy zaokrąglone. W celu tym postawić warto na długą, jak i także mocną grzywkę, która opada na naszą twarz pod możliwie największym skosem. Tenże zabieg służy wyostrzeniu optycznemu rysów twarzy. Bardzo dobrym wyborem do twarzy okrągłej będzie także grzywka długa na boki, ale także mocno wycieniowana oraz opadająca na skos. Najlepszą długością będzie długość, która będzie zakrywała policzkowe kości.

Oczywiście warto zaufać fryzjerowi, aby to on dobrał do naszej twarzy możliwie najbardziej odpowiednią grzywkę. Dzięki temu uda nam się wyjść od fryzjera z uśmiechem na twarzy i nie będziemy mieli kompletnie żadnych pretensji czy też złości w stosunku do fryzjera.