Fryzury lata 80 – czy znowu powracają?

Fryzury lata 80 prezentują się naprawdę pięknie. Większość z nich wykonamy same sobie w domu. Zainspirujmy się ciekawymi pomysłami zarówno do krótkich, średnich oraz długich włosów.

Zmiana o 180 stopni

Moda w zasadzie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. To, co modne było kilka sezonów, wraca do nas już w kolejnym niczym bumerang. Przykładem idealnym do zobrazowania tego jest moda na fryzurę z osiemdziesiątych lat. Trwała ondulacja, misterne cięcie czy też wykonane starannie loki sprawdzą się z pewnością wśród osób, które obserwują zacięcie wszelkie trendy, jak i także wszelkie zmiany w modzie.

Przez co po niektóre szalone fryzury osiemdziesiątych lat okazać się może wręcz absurdalne. Mało kto myślał wówczas o minimalizmie oraz prostocie. Włosy wtedy miały mieć objętość, która wykraczała ponad wszelkie standardy. Sprawdźmy, jakie są najmodniejsze fryzury lata 80.

W latach osiemdziesiątych, włosy długie nie miały zbyt lekko. Były mocno natapirowane oraz uniesione od samej nasady. W efekcie wyglądały niczym napuszone hełmy. Co po niektóre kobiety karbowały dodatkowo swoje włosy od czubka głowy, aż po kocówki samej.

Średnie i krótkie fryzury

Najczęstszym zabiegiem, który jest stosowany na włosy o długości średniej była oczywiście trwała ondulacja. Dzięki niemu włosy były zdecydowanie bardziej poskręcane oraz uzyskiwały jeszcze większą swoją objętość. Włosom o długości do ramion dodawano chętnie także grzywkę, napuszona mocno oraz także przeczesana na bok była synonimem lat osiemdziesiątych.

Z kolei krótkie fryzury z lat osiemdziesiątych, to przede wszystkim inspiracje Madonną oraz Davidem Bowie. Krótkie włosy na samym czubku głowy były bardzo mocno nastroszone oraz do tego podkreślone lakierem do włosów. W latach osiemdziesiątych również królowały cięcia asymetryczne.

Bardzo łatwo możemy sobie zrobić w domu fryzury rodem z lat osiemdziesiątych. Jednak jeśli w tworzeniu fryzur nie czujemy się zbyt dobrze, to możemy się pokusić o nieco inne rozwiązanie. Rozwiązaniem tym jest oczywiście pójście do fryzjera. Dobry fryzjer powinien wiedzieć czym się charakteryzują fryzury nie tylko z lat osiemdziesiątych, ale także z innych epok. Mając takiego fryzjera możemy nieco zaszaleć i przed każdą ważną uroczystością dać się uczesać inaczej. Na pewno na innych osobach zrobimy spore wrażenie. Czyż nie o to nam właśnie chodziło? Jak najbardziej tak. Warto ze swoją urodą oraz ze swoim wizerunkiem nieco zaszaleć. Będziemy zachwycone. Oczywiście to dotyczy również mężczyzn, niekoniecznie uczesanych na grzybka.