Dla kogo baleyage blond?

Baleyage blond jest techniką koloryzacji, która swoje triumfy świeciła w latach dziewięćdziesiątych. Po tym, jak moda na wyraźne pasemka, wielokolorowe przeminęła, stała się ona symbolem sztuczności oraz kiczu. Obecnie powraca do łask. Bowiem okazuje się, że baleyage świetnie wygląda nie tylko na włosach blond, ale także na włosach brązowych. Dla kogo ta metoda koloryzacji okaże się strzałem w dziesiątkę?

Cóż to za metoda?

Baleyage blond oznacza z francuskiego zamiatać. Czy ma to coś wspólnego z techniką koloryzacji, która to polega na robieniu po prostu pasemek różnobarwnych na naszych włosach? Jeśli weźmiemy pod uwagę, że sam fryzjer je często wykonuje ręcznie ruchem lekko „zamiatającym” pędzelka, przy pomocy którego się nakłada farbę, to jednak to określenie nabrało nieco sensu.

W wersji nowej beleyage daj efekty o wiele bardziej zbliżone do innych technik rozjaśniania częściowego włosów oraz modelowania ich kolorem. Mamy tutaj na myśli ombre (polegające na rozjaśnieniu końcówek), sombre (delikatniejsza wersja ombre) czy też najmniej popularny flamboyage (podobnie jak metody powyżej wymienione polega na nieregularnym oraz miejscowym oraz rozjaśnieniu poszczególnych kosmyków).

Baleyage od nich różni się tym, że pomiędzy odcieniami farb różnica może (ale nie musi) być większa oraz to, że pasemka są znacznie bardziej wyraźniejsze oraz prowadzone od partii wyższych głowy. We fryzjerstwie generalnie odchodzimy już od rozjaśniania czy też farbowania włosów od samej nasady. Rozwiązanie to ma dwie bardzo duże zalety. Po prostu w takich włosach wygląda się bardziej naturalnie, a przy tym mniej zobowiązująco (nie trzeba martwić się o odrosty widoczne).

Czy to dobre rozwiązanie dla mnie?

Komu pasuje taki rodzaj koloryzacji? Jest to metoda farbowania na tyle uniwersalna, że pasuje niemal każdej kobiecie. Tak naprawdę koloryzacja odpowiednio wykonana sprawi, że nasze włosy będą wyglądały na rozjaśnione oraz jakby ich było więcej. Uzyskamy także efekt bardzo naturalny. Tenże sposób farbowania poleca się szczególnie kobietom, które chcą się nieco odmłodzić.

Poza tym mamy mnóstwo wersji tej koloryzacji. Jednak najpopularniejszy jest już wspomniany baleyage blond. Oczywiście to jakie odcienie będą dla nas najlepsze jest zależne od tego, jaki jest nasz kolor wyjściowy. Gdy jesteśmy brunetką, to pasemka powinny mieć przeróżne odcienie brązu ciemnego. Z kolei gdy nasze włosy są w kolorze jasnego blond, to świetnie się sprawdzi popularna platyna. Warto posłuchać się fryzjera i zdać się na niego.