Delikatny manicure do pracy

Czy wiesz, że sposób pomalowania paznokci w pracy wiele o Tobie mówi? Wiele stylizacji może spotkać się ze złym odbiorem — w wielu miejscach istotny jest poważny, stonowany wygląd. Jakimi zasadami warto kierować się podczas wyboru manicure do pracy? Sprawdź, jakie wzory i kolory są gustowne, zainspiruj się i ciesz się wyjątkowymi, ale jednocześnie delikatnymi stylizacjami paznokci!

Jakie długość i kształt paznokcia wybrać decydując się na delikatny manicure do pracy?

W tym temacie obowiązują zasady etykiety biznesu. W dobrym guście jest płytka paznokcia wystająca maksymalnie 2 mm ponad opuszek, aczkolwiek obecnie duże znaczenie ma sam charakter pracy, wykonywany zawód oraz zdrowy rozsądek i wyczucie.

Podobnie jest z uzyskanym kształtem. Płytka powinna być spiłowana owalnie lub na zaokrąglony kwadrat.

Warto dodać, że nawet najbardziej gustowny delikatny manicure będzie źle wyglądać, jeśli dłonie będą zaniedbane.

Subtelny manicure do pracy, czyli jak z gustem pomalować paznokcie?

Klasyką jest manicure francuski. Delikatny manicure hybrydowy można wykonać stosując dedykowane lakiery do french manicure marki Victoria Vynn, wyróżniające się mnogością odcieni i wysoką jakością produktów. Tak pomalowane paznokcie są uniwersalne.

W dobrym guście są także jasne i skromne kolory, które nie rzucają się w oczy — kojarzą się z dbałością o każdy detal wyglądu. Taki sposób malowania sprawdzi się np. w zawodach bazujących na kontaktach z klientami.

Z kolei czerwone paznokcie są częstym wyborem osób zajmujących stanowiska kierownicze lub preferujących wolne zawody. Szczególnie w dobrym tonie są ciemniejsze odcienie, np. bordo.

Bezpiecznym wyborem są kolory pastelowe. Delikatny lakier do paznokci podkreśla otwartość i pogodne usposobienie. Z kolei barwy koralowe są bardzo uniwersalne i naturalne, dzięki czemu perfekcyjnie się prezentują. Tego typu kolory kojarzą się z pewnością siebie i asertywnością. 

Jakie wzory i ozdoby na paznokciach pasują do delikatnego manicure do pracy?

Popularny french można wykonać na różne sposoby, w tym z asymetrycznym, ukośnym wykończeniem lub w stylu ombree. Dozwolone są też różnokolorowe końcówki.

Z kolei minimalistycznie, ale elegancko wyglądają kropki na środku paznokcia. Jest to wyjątkowo estetyczne wykończenie, zwłaszcza z użyciem kontrastujących barw.

Bardziej odważne, ale nadal w tonie subtelnego manicure są tzw. swirl nails, czyli fale w stylu retro. Aby uzyskać efekt delikatnej stylizacji paznokci, warto postawić na neutralne kolory, np. beże i szarości.

Gustowne są też paznokcie marmurkowe, złote lub srebrne elementy, a także matowe wykończenia.

Jak widać, inspiracji jest wiele, a każda w dobrym guście, dzięki czemu delikatny manicure do pracy jest na wyciągnięcie ręki!