Czym wyróżnia się styl lat 90?

Chyba nikogo nie zdziwi jak powiemy, że styl lat 90 powraca znowu na ulice oraz na wybiegi. Nie ma w tym niczego zadziwiającego. Projektanci stają dosłownie na głowach, aby swoich odbiorców czymś zaskoczyć.

Charakterystyka dekady

Styl lat 90 to jeden z najciekawszych stylów. Jego charakterystyczną cechą przede wszystkim było przekraczanie granic oraz także eksperymentowanie z wizerunkiem, które dzisiaj nawet może nas nieco szokować. Trendy takie gwiazdy wyznaczały jak Britney Spears, która była miłośniczką kusych bluzek oraz odważnego lateksu. Królowały także członkinie zespołu Spice Girls. One z kolei balansowały na granicach kiczu, ale równoważyły umiejętnie sportowy styl czy też glamour, które pozostają do dzisiaj ikonami mody tamtego okresu.

Jednak lata dziewięćdziesiąte to nie tylko kolory krzykliwe czy też materiały syntetyczne. Dekada ta była także czasem popularności stylu rave, który się kojarzy ze światłem laserów, imprezami techno czy też neonowymi kolorami, jak i także lookiem androgenicznym. Dziewczyny także ścinały coraz częściej włosy na krótko oraz nosiły koszule po bracie starszym, inspirując się chociażby Kurtem Cobainem.

Ten styl uwielbiają projektanci

Bardzo charakterystyczny styl lat dziewięćdziesiątych wraca co jakiś czas do mody w glorii uwielbienia absolutnego stylistów, projektantów oraz także fashionistek. Swetry z nadrukami kolorowymi w postacie z bajek kultowych były prawdziwym hitem chociażby kolekcji Moschino w roku 2013. Z kolei na wybiegu Max Mary w roku 2006 można tyło podziała legginsy noszone z sukienkami także w stylu lat dziewięćdziesiątych. Marka Ashish zaskoczyła nas rave’owymi cekinami i zaskakuje nas już nimi od dobrych kilku lat.

W sezonie wiosna lato 2020 projektantom nie wystarczyły jedynie koszulki z logo Coca-Cola, a także wykonali genialne jeansy marmurki czy też bomberki. W tymże sezonie lata dziewięćdziesiąte w zasadzie rządzą na całego przy poparciu pełnym ikon stylu oraz gwiazd, które podłapały szybko modę na akcenty zwariowane sprzed lat. Co jest warte naszej uwagi, jeśli chcemy trafić na listę osób najlepiej ubranych? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę powinnyśmy bawić się modą. Jednocześnie każda osoba powinna wiedzieć, że należy dostosować swoje ubrania pod swoją figurę. Jednak w pierwszej kolejności musimy być odważne i nie obawiać się ryzyka. W końcu do odważnych świat należy, prawda? Bawmy się stylem lat dziewięćdziesiątych i zaskoczmy innych swoją niebanalną stylizacją. Na pewno będą w szoku, oczywiście w pozytywnym szoku.