Czym jest trwała?

Chyba każda kobieta chciałaby mieć loki na dłużej. Dowiedzmy się na czym polega trwała ondulacja? Jeśli marzymy o gęstych, bujnych oraz kręconych włosach, to jak najbardziej warto zrobić trwałą.

Trwała wykonywana kiedyś

Zabieg trwałej ondulacji kiedyś nie cieszył się dobrą sławą. Pomimo tego, że jest znany od lat, to jego pierwszą odmianę, na gorąco została wprowadzona w roku 1934. Z kolei trwała na zimno pojawiła się dwanaście lat później. Niektórym osobom trwała wciąż się kojarzy z fryzurą przypominającą baranka.

Tak naprawdę to brak umiejętności fryzjerów oraz także zły dobór preparatów wówczas sprawiał, że włosy, które poddane były trwałej ondulacji były przesuszone, zniszczone, puszyły się oraz ciężko ułożyć je. Jednak jest to już przeszłość. Obecnie stosowane preparaty do ondulacji trwałej, mają w dalszym ciągu wpływ na samą strukturę włosa, ale nie są już takie inwazyjne, w rękach sprawnych fryzjerów zapewnić mogą efekt loków na nawet kilka miesięcy. Ile kosztuje tego rodzaju zabieg? Ceny się wahają pomiędzy sześćdziesiąt a dwieście złotych. Zależą one od długości włosów, jak i także rodzaju preparatów użytych.

Jakie są rodzaje trwałej?

Najlepsze efekty są uzyskiwane na zdrowych oraz także mocnych włosach. Jednak w salonach fryzjerskich są dostępne różnego rodzaju trwałe. Dopasowane są one do poszczególnych rodzajów włosów. Mowa tutaj o włosach normalnych, cienkich, delikatnych, rozjaśnionych czy też farbowanych. Ostateczną decyzję podejmuje fryzjer.

Bardzo popularna jest kwaśna ondulacja. Jest ona delikatniejsza, a jej efekty się utrzymują do trzech miesięcy, jednak loki wyglądają o wiele bardziej naturalnie. Stosowana jest w przypadku włosów delikatnych, słabszych, a także wykonywana jest na rozjaśnianych włosach.

Drugi rodzaj trwałej to ondulacja zasadowa. Wykonywana jest na normalnych włosach, nie na włosach zniszczonych innego rodzaju zabiegami. Jej efekt się utrzymuje nawet do dziesięciu miesięcy.

Bardzo popularna jest także trwała ziołowa. Jest ona najłagodniejsza. Włosy podczas zabiegu są odżywiane dodatkowo ziołowymi wyciągami.

Na sam koniec powiedzmy sobie o trwałej dwufazowej. Jest ona wykonywana przy odrostach. W przypadku tym na odrosty jest nakładany silniejszy płyn, a na włosy pozostałe – nieco łagodniejszy. W związku z tym, że sama grubość skrętu zależy do rodzaju wałków użytych, warto ustalić zawczasu z fryzjerem kształt ostateczny fryzury.

Wybór dobrego fryzjera w tym wypadku jest absolutnie kluczowy. W zasadzie wybierając dobrego fryzjera, to mamy na swoim koncie już połowę sukcesu.