Jak zorganizować bankiet firmowy?

Zwiększenie wyników sprzedażowych firmy, jubileusz, nawiązanie współpracy partnerskiej? To tylko niektóre powody, z których okazji można zorganizować bankiety firmowe. Wiele firm świętuje w ten sposób. Zastanawia Cię, w jaki sposób organizuje się bankiety firmowe? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj ten poradnik!

Co to jest bankiet firmowy

Nazywamy tak wystawną imprezę, której często towarzyszy motyw przewodni. Najczęściej zorganizowanie bankietu firmowego ma związek z działalnością biznesową. Bardzo często można otrzymać zaproszenie na uroczysty bankiet choćby z okazji jubileuszu, czy akcji charytatywnej. Bankiet ma formalny charakter, co za tym idzie, wypada założyć również elegancki strój na tę uroczystość.

Imprezy te najczęściej odbywają się popołudniami, jednak nie ma określonej zastrzeżonej pory dla organizacji bankietów.

Dla przykładu bankiet, który odbywa się popołudniem lub wieczorem, może wymagać założenia galowego stroju, bądź kreacji. Natomiast bankiet, który będzie powiązany np. z konferencją i odbędzie się do południa, nie wymaga galowego stroju, wystarczy biznesowy.

Cechą charakterystyczną bankietów jest to, że często uczestniczy w nich ponad lub około 100 osób.

Gdzie zorganizować bankiet firmowy

Organizację należy rozpocząć od znalezienia odpowiedniego miejsca. Częstym wyborem są hotele zlokalizowane niekiedy za miastem, gdzie dodatkowo znajdują się miejsca noclegowe, co dla niektórych osób może być korzystnym dodatkiem.

Dobrze, aby obiekt, posiadał własną ofertę gastronomiczną. Dzięki temu możemy mieć z głowy znalezienie np. cateringu.

Jaki powinien być przebieg bankietu

Najlepiej jest stworzyć tzw. scenariusz przyjęcia. Ma to swoje plusy z uwagi na takie kwestie jak np. to, że czasami na bankietach trzeba umiejętnie połączyć część oficjalną z ewentualną późniejszą mniej formalną jeżeli taka będzie w planach.

W ramach części oficjalnej najczęściej odbywają się przemówienia, czy prezentacje. Z uwagi na to, należy również zadbać o odpowiedni sprzęt, aby prezentację przeprowadzić w sposób profesjonalny. Czasami jednak sala bankietowa, czy inne miejsce, gdzie będzie się odbywał event, jest już wyposażona w odpowiedni sprzęt, co jest sporym udogodnieniem.

Po oficjalnej części bankietu zazwyczaj przychodzi czas na poczęstunek. Może on być w formie obiadu, bądź bufetu.

Jakie atrakcje mogą znaleźć się na bankiecie

Dobrym pomysłem będzie dobranie odpowiedniej oprawy muzycznej do motywu przewodniego bankietu. Warto postawić na spokojną muzykę podczas np. wręczania nagród, czy kolacji. Natomiast w późniejszej części można postawić na bardziej rozrywkową muzykę. Oczywiście można zainteresować się wynajęciem DJ’a, który będzie umilał chwile spędzane na bankiecie.

Imprezy firmowe tego typu można również urozmaicić różnymi zabawami, w których udział będą brali goście, można również zdecydować się na występy iluzjonisty itp. Dzięki takim atrakcjom, uczestnicy na długo w pozytywny sposób zapamiętają bankiet.

Na jakie menu postawić

Bez względu na to, czy catering jest zapewniany wraz z salą bankietową, czy dobieramy go osobno, warto zastanowić się nad konkretnymi potrawami, które zostaną podane na bankiecie. Jednak należy pamiętać o takich kwestiach jak np. nietolerancja, alergie, czy diety.

Można postawić również na dodatki w formie przekąsek typu finger food. Na dania obiadowe najlepiej decydować się wtedy, kiedy bankiet będzie miał trwać do późniejszych godzin wieczornych.

Oferujemy kompleksową obsługę bankietów – co kryje się pod takim hasłem?

Nie każdy czuje się na siłach, aby organizować bankiety firmowe, czy podobne imprezy. Inni zwyczajnie nie mają na to czasu. Wtedy z pomocą przychodzą firmy, które zawodowo organizują bankiety firmowe od podstaw. Często ich hasłem przewodnim jest: „oferujemy kompleksową obsługę bankietów” i inne podobne.

Nierzadko jeżeli postanowimy zlecić organizację bankietu takiej firmie, możemy spać spokojnie i w zasadzie o nic się nie martwić. Często takie organizacje zapewniają w zasadzie wszystko, co jest najważniejsze, czyli salę bankietową, poczęstunek, profesjonalną obsługę kelnerską na najwyższym poziomie, czy odpowiednią oprawę akustyczną.

Jeżeli planujesz imprezę firmową, lub interesuje Cię zorganizowanie bankietu firmowego, zainteresuj się ofertą organizacji, o których mowa. Oto jedna z nich https://www.loft44.pl/

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak się organizuje bankiety firmowe. Jak widać organizacja bankietu firmowego czasami może przysporzyć nieco problemów, dlatego warto zainteresować się organizacjami, które zajmują się tym zawodowo.