Czym jest francuska grzywka?

Francuska grzywka naprawdę prezentuje się bardzo kobieco oraz naturalnie. Wygląda dosłownie, jakby była wiatrem uczesana. Włosy są podkręcone lekko oraz zmierzwione, a całość nam gwarantuje zalotny oraz elegancki efekt. U kogo taka fryzura się sprawdzi?

Jak wygląda grzywka francuska?

Francuska grzywka jest bardzo elegancką oraz kobiecą fryzurą, która się prezentuje naprawdę naturalnie. Nie przypomina zupełnie uczesania klasycznego zrobionego niczym od linijki, a wręcz przeciwnie.

Wygląda tak, jakby się ułożyła sama bez konieczności zastosowania żadnych stylizacyjnych zabiegów. Po części jest to prawdą.

Ta grzywka wpisuje się idealnie w kanon urody, która panuje we Francji. Francuzki wyglądają bardzo stylowo oraz kobieco, a jednocześnie naturalnie. Nie przepadają na pewno za makijażem zbyt mocnym oraz skomplikowanymi, wyglądającymi sztucznie uczesaniami.

Grzywka francuska jest długa stosunkowo. Wyróżnia się tym, że układa się troszkę na boki, a kosmyki pojedyncze mogą być w różne strony zakręcone. Wygląda elegancko oraz ponadczasowe. Jest także gwarancją dziewczęcego oraz lekkiego looku.

Zalety grzywki francuskiej

Francuska grzywka ma bardzo wiele zalet niekonwencjonalnych. Pozwala nam ukryć wszelkie niedoskonałości drobne, zmarszczki czy też wypryski umiejscowione na czole. Nie wymaga ponadto układania oraz stosowania zabiegów stylizacyjnych bardzo skomplikowanych.

Wystarczy, że gdy się obudzimy rano, przeczeszemy fryzurę lekko palcami oraz ewentualnie spryskasz lakierem czy też pianką. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu, który było trzeba poświęcić na przykład na układanie prostej oraz klasycznej grzywki. Poza tym grzywka francuska pasuje w zasadzie do każdej ze stylizacji. Nie bez przyczyny takie uczesanie nosi masa gwiazd. Możemy wyróżnić tutaj chociażby Dakotę Johnson oraz Taylor Swift.

Do kogo pasuje grzywka francuska?

Grzywka francuska szczególnie dobrze wygląda u kobiet z włosami długimi oraz półdługimi. Sprawdza się doskonale u posiadaczek owalnej, pociągłej czy też prostokątnej twarzy. Powinny uważać na nią jedynie kobiety o buzi pulchniejszej oraz bardziej okrągłej. Jeśli masz jednak ochotę zrobić sobie uczesanie takie, to nic nie stoi na przeszkodzie i to niezależnie od tego, jaki dokładnie kształt ma nasza twarz.

Grzywka francuska ciekawie wygląda także w zestawieniu z włosami krótkimi, na przykład włosami obciętymi na wysokości uszu. Będzie pasować absolutnie wszystkim miłośniczkom kobiecego oraz lekkiego looku oraz także stylizacji ponadczasowych.