Czy szczoteczka soniczna dla dzieci jest bezpieczna?

O higienę jamy ustnej należy dbać już od najmłodszych lat. Trzeba wyrobić u dziecka nawyk codziennego szczotkowania zębów, niezależnie od tego, czy są one mleczne, czy już stałe. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, przebierać w rozmaitych modelach szczoteczek. Najtańsze są szczoteczki manualne, ale za ich pomocą nie można idealnie wyczyścić zębów. Trzeba też pamiętać o tym, że należy włożyć w szczotkowanie więcej wysiłku, co dla dziecka może być wręcz zniechęcające. Znacznie lepiej sprawdzi się szczoteczka soniczna, która pozostawi czyste szkliwo, wymiecie resztki pokarmowe ze szczelin międzyzębowych. Można pozbyć się płytki nazębnej i przeciwdziałać rozwojowi próchnicy.

Czy szczoteczka soniczna dla dzieci to dobry wybór?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaką kupić dziecku szczoteczkę do zębów. Mnogość modeli do wyboru nie ułatwia tego zadania. Jest sporo rodzajów szczoteczek, ale na szczególną uwagę zasługuje modele soniczne. Będą odpowiednie dla całej rodziny, niezależnie od wieku domowników. Szczoteczka soniczna jest udoskonaloną wersją zwykłego urządzenia elektrycznego. Jej innowacyjność polega na wykorzystaniu fal radiowych. Główka wykonuje ruch wymiatający, co ułatwia pozbycie się resztek pokarmowych, nalotów i płytki nazębnej. Dodatkowo szczoteczka generuje drgania. Wszystko to sprawia, że podczas szczotkowania powstają bąbelki zapewniające skuteczniejsze czyszczenie jamy ustnej. Szczoteczka soniczna dociera do zakamarków, w których bytują bakterie odpowiadające za niszczenie zębów, powstawanie próchnicy i stanów zapalnych. Ogromną zaletą tego typu akcesoriów do higieny jamy ustnej jest to, że są one całkowicie bezpieczne zarówno dla dziąseł, jak i szkliwa. Szczoteczki soniczne cechują się większą delikatnością niż zwykłe modele elektryczne, co ma ogromne znaczenie w przypadku dzieci. Można z łatwością kupić akcesorium, które będzie odpowiednie dla najmłodszych, czyli już nawet dla rocznych dzieci.

Jaka będzie odpowiednia szczoteczka dla dziecka?

Szczoteczki soniczne dla dzieci są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, mogą mieć ciekawy design, co zachęca dziecko do szczotkowania zębów. Dla dzieci przeznaczone są modele z delikatniejszy włosiem i z mniejszą główką. Szczoteczki dziecięce mają też mniejszą ilość drgań, rączkę o ergonomicznym kształcie. Producenci zadbali o to, aby ich produkty były jak najlepiej dopasowane do potrzeb małych użytkowników. Właściwie dobrana szczoteczka to połowa sukcesu, bo zachęca dziecko do codziennego szczotkowania. Czynność ta nie może sprawiać dziecku trudności, bo stanie się z przykrym obowiązkiem. Dużym udogodnieniem jest także wiele dodatkowych funkcji typu timer, dzięki czemu dziecko będzie dokładnie wiedzieć, jak długo czyścić zęby. Zniknie potrzeba ciągłego spoglądania na zegarek z niecierpliwością. Szczoteczka wydaje dźwięki, które informują o przejściu do następnego obszaru jamy ustnej, a na koniec wyłączają się samoczynnie. Jak widać, jest to ogromna wygoda dla dzieci. Dla małych użytkowników wspaniałe sprawdzają się szczoteczki soniczne mające zabawne kształty, przypominające zwierzęta, wielokolorowe.