Czym jest bajkoterapia?

Bajkoterapia jest świetnym sposobem na spędzanie czasu wspólnego zarówno dzieci, jak i także ich rodziców. Musimy przyznać, że w dzisiejszym zabieganym świecie troszkę nam tego brakuje. Musimy to przyznać, prawda?

Bajki pomagajki dla małych i dużych dzieci

Czy szukasz pomysły na spędzanie wspólnie czasu ze swoim dzieckiem? Brakuje Ci już pomysłów? Wspaniali autorzy mają dla nas genialną propozycję. Autorami tymi są: Grażyna Wolszczak, Janusz Wiśniewski, Agnieszka Tyszka, Dorota Suwalska, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Zofia Stanecka, Beata Ostrowicka, Rafał Królikowski, Katarzyna Klimowicz, Cezary Harasimowicz, Katarzyna Dowbor, Ryszard Cebula, Grażyna Bąkiewicz oraz Artur Barciś.

Co te znane osobistości nam proponują? Jest to bajkoterapia, a więc bajki pomagajki dla małych dzieci oraz dla dużych.

W zasadzie to jest to antologia pięknych, jak i także mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, ale głównie chodzi już o wspaniały sposób na spędzenie czasu wspólnego.

Poznajmy nieco więcej szczegółów

Musimy przyznać, że powyższy krótki opis bardzo nas zachęcił. W związku z tym chcemy poznać szczegóły. Bajki-pomagajki są niezwykłymi wskazówkami. Opowiadają one mądrze o świecie emocji dziecięcych oraz problemach konkretnych, z którymi się dzieci na co dzień borykają.

Dzieciaczki mogą się zapoznać z bohaterami oraz poznać ich historie. Co więcej mogą się z nimi skutecznie utożsamiać. Jest to spora wartość dla rozwijających się dzieci.

W drugim poprawionym oraz także poszerzonym wydaniu bajkom towarzyszą wszelkie wskazówki oraz komentarze eksperta od tak zwanej bajkoterapii – Klimowicz Katarzyny, które mamy nadzieję, będą dla opiekunów, rodziców oraz dzieci pomocą, inspiracją do rozmowy, zabawy, ale głównie do zastanowienia się wspólnego nad tematami takimi jak: spotkanie z nieznajomym, inność, zgubienie się, bezpieczeństwo nad wodą, rywalizacja z rodzeństwem, brak wiary w siebie oraz bezpieczeństwo w domu.

Zróbmy sobie wspólny prezent

Dzieciom najczęściej kupujemy zabawki, które po kilku godzinach zabawy lądują nieużywane w kącie dziecięcego pokoju. Musimy przyznać, że tego rodzaju postępowanie jest jedynie wyrzucaniem pieniędzy. Siądźmy razem do stołu i dojdźmy do wspólnego wniosku, aby sobie zrobić wspólny prezent. Jak łatwo się domyśleć prezentem tym będzie bajkoterapia.

Możemy pozycję tę zamówić bez wychodzenia z domu. Warto się pokusi o nią. Może zrobimy sobie takie pierwsze postanowienie noworoczne, aby zakupić tę książkę? Naprawdę jest to świetny pomysł.