Wakacje z biurem podróży to nie tylko tropiki! Sprawdź, gdzie możesz spędzić urlop

Zdecydowana większość przeciwników podróżowania z biurem podróży, bez względu, czy to mieści się w Warszawie, czy innym mieście, twierdzi, że touroperator proponuje wyłącznie wakacje w tropikach. Tymczasem prawda jest zupełnie inna! Zachwycająca Albania, malownicze Fiordy, a może – Prater w stolicy Austrii? Czytaj dalej i sprawdź, gdzie warto spędzisz urlop – nie tylko latem!

Wakacje z biurem podróży przez cały rok? 

To możliwe! Zwłaszcza że w miesiącach zimowych wycieczkę możesz wykupić jeszcze taniej. Wszystkiemu winna jest opcja last minute, na którą możesz polować bez przerwy, przez 12 miesięcy. Niższa cena to nie jedyna zaleta spędzania urlopu poza sezonem. Wśród najważniejszych należy wymienić: niższe temperatury (nie tylko w tropikach upały bywają uciążliwe), mniejszy tłum i często – niższe ceny w miejscu pobytu.  

Czy musisz liczyć się z niedogodnościami związanymi z podróżowaniem poza szczytem sezonu turystycznego? Nie, jeśli wybierzesz wycieczkę z biurem podróży. Warszawa i inne miasta, również te mniejsze dysponują bogatą ofertą touroperatorów, a tych najlepszych możesz znaleźć także w sieci. Dzięki temu polowanie na last minute będzie jeszcze łatwiejsze! 

Jeśli nie w tropiki, to gdzie? Sprawdź najlepsze miejsca na urlop o każdej porze roku!

Jeśli nie Grecja albo tropiki, to nic? Okazuje się, że nic, ale… bardziej mylnego! Oferta biur podróży, pomimo napiętej sytuacji epidemiologicznej, wciąż jest bardzo szeroka. A mniej popularne kierunki, zdecydowanie warte odwiedzenia. 

  • Słowenia – prawdziwy raj dla spragnionych pięknych widoków

Słowenia to bez wątpienia raj dla wszystkich, żądnych widoków zapierających dech w piersiach. Malownicze miasta i atrakcje schowane w cieniu Chorwacji są warte odkrycia. Miejsca dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy długich pieszych wycieczek, jak również ci, którzy wolny czas lubią spędzać w knajpach i restauracjach. Zachwycą Cię przede wszystkim miasta – Lublana, Slovenskie Konjice, Kamnik (przez wielu uważany za doskonałą bazę wypadową), a także – Alpy Julijskie z najwyższym szczytem Słowenii. Triglav liczy 1864 m n. p. m. i podobno największą frajdą jest nie samo zdobycie wierzchołka, ale… zdobywanie go.

  • Albania – idealna do zwiedzania poza sezonem turystycznym

Chociaż szczyt sezonu turystycznego (i najwyższych możliwych temperatur) przypada na przełom lipca i sierpnia, Albanię możesz zwiedzać przez cały rok! Letnia pogoda zaskoczy Cię zarówno w maju, jak i październiku – dzięki temu unikniesz tłumów i komfortowo zwiedzisz największe atrakcje miejsca. Wśród tych, które musisz zobaczyć, warto wymienić Góry Albańskie, Jezioro Szkoderskie i Riwierę Albańską. Jednocześnie jednak musisz pamiętać, że Albania to nie tylko przyroda. Wartymi uwagi są miasta Berat i Kruje, a także – zamek Petrela. 

  • Norwegia – poznaj zachwycające Fiordy

Fiordy, czyli unikatowe ukształtowanie terenu wybrzeża to prawdziwa gratka dla turystów. Zwłaszcza że możesz je podziwiać, jednocześnie odbywając rejs statkiem. Część z norweskich fiordów została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Należą do nich największy, najgłębszy i najdłuższy Sognefjord, zachwycający widokami i otoczony górami Geirangefjord, a także – jeden z najpiękniejszych, fiord Nærøyfjord. 

  • Austria – poznaj zachwycającą stolicę państwa

Kolejną propozycją biura podróży w Warszawie jest Austria. Wyruszając ze stolicy, warto dotrzeć do stolicy tego państwa i zwiedzić Wiedeń. Zwłaszcza że to miasto proponuje różnorodną rozrywkę. Miłośnicy historii odwiedzą Pałac Schonbrunn, zamek Hofburg i Heldenplatz, a spragnieni rozrywki – Prater. Na zwolenników nocnego życia Wiedeń czeka także po zmroku, proponując miejsca w knajpach i pubach, a na koneserów mocnych wrażeń – Diabelski Młyn. 

Biuro podróży to także sposób na udaną wycieczkę objazdową

Na przykład po Europie. Taka forma spędzania urlopu cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Co więcej, proponują ją nie tylko biura podróży w Warszawie, ale także te, które działają online. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

– Wycieczki objazdowe to doskonały wstęp do podróżowania. Podczas jednego urlopu zwiedzisz wiele ciekawych miejsc.

– W trakcie trwania wycieczki objazdowej doświadczysz wielu różnorodnych wrażeń jednocześnie. Wielość miejsc, atrakcji, zabytków i widoków zapierających dech w piersiach sprawi, że zapamiętasz urlop naprawdę na długo!

– Program wycieczek objazdowych wciąż jest doskonalony. Jeśli takie rozwiązanie nie sprawdziło się u Ciebie już wcześniej, warto spróbować jeszcze raz.