Czy warto używać Sudocrem na trądzik?

Czy Sudocrem na trądzik jest dobrym pomysłem? Czy warto go stosować? Czy tenże preparat zredukować może zmiany? Odpowiedzmy sobie na te wszystkie pytania.

Wskazania do użycia Sudocremu na trądzik

Sudocrem na trądzik ma przeróżne wskazania. Okazuje się, że Sudocrem może być także stosowany w celu pielęgnacji skóry maluszków oraz ochrony u dzieci przed zapaleniem skóry czy też pielęgnacji skóry osób dorosłych, które są narażone na drażniące działanie moczu, odparzenia, odleżyny czy też otarcia naskórka. Producent podkreśla, ze produkt nie może mieć z oczami kontaktu ani też z błonami śluzowymi.

Zdajemy sobie sprawę, że trądzik jest chorobą niezwykle uciążliwą. Zamiast go leczyć sposobami domowymi, warto się udać oczywiście do dermatologa, który dla nas wybierze odpowiednie leczenie trądziki. Brak żadnego efektu podczas leczenia zmian trądzikowych wynika możemy z różnego rodzaju przyczyn, ale musimy pamiętać, że na wyniki każdej z terapii należy poczekać około czterech tygodni. Nie można także zmieniać produktu zbyt często. Przez to moglibyśmy się nabawić podrażnienia skóry. Jednak jeśli po czterech bądź sześciu tygodniach od początku leczenia efekty nie będą widoczne lekarz dołączyć może drugi preparat, który działał będzie na innego rodzaju przyczynę trądziku. Również należy przestrzegać dokładnie zaleceń lekarza co do stosowania przeciwtrądzikowych środków, stosować powinniśmy preparaty o godzinach stałych oraz w ilościach odpowiednich, nie tylko na same zmiany trądzikowe, ale na całą skórę, która jest podatna na trądzik.

Mycie twarzy

W leczeniu trądziku niezwykle ważne jest mycie twarzy. Dermatolodzy na pewno polecają, aby myć ją na najlepiej dwa razy dziennie oraz po za tym po spoceniu się, a więc po obudzeniu, gdy już jesteśmy gotowi pójść spać bądź gdy nasza twarz jest spocona. Skóra trądzikowa jest bardzo delikatna. W związku z tym jej za częste mycie doprowadzić może do podrażnienia skóry. Również należy korzystać z kosmetycznych produktów, które dedykowane są do trądzikowej skóry. Powinny to być kosmetyki niekomedogeniczne, które są wolne od wszelkich olei.

Ważne jest także to, aby się opierać przed dotykaniem skóry twarzy. Nie wolno także wyciskać pryszczy. Przez to jedynie podrażnimy skórę. Dlatego też trądzik ulec może znacznemu pogorszeniu się. Warto pamiętać również o tym, aby myć często przedmioty, które miały kontakt ze skórą twarzy. Mowa o czapkach oraz poszewkach na pościel. Zawalczmy z trądzikiem, a już wkrótce będziemy mogli pożegnać się z nim raz na zawsze. Koniec z tymi wypryskami nieestetycznymi.