Lipoliza iniekcyjna podbródek – jakie daje efekty?

Lipoliza iniekcyjna podbródek jest bezinwazyjną i nieoperacyjną metodą na usuwanie tłuszczu z podbródka czy też innych partii ciała. Naprawdę opcja ta jest genialna. Z czasem okazało się, że sam roztwór fosfadylocholiny, wstrzykiwany podczas zabiegu, pozwala się pozbyć nie tylko fałdek odpornych na diety oraz ćwiczenia, ale także tłuszczu z podbródka. Sprawdźmy jak przebiega ten zabieg i dowiedzmy się nieco więcej. 

Iniekcyjna lipoliza a liposukcja

Lipoliza iniekcyjna podbródek jest zabiegiem bezoperacyjnym, który polega na usuwaniu trwałym tkanki tłuszczowej, której nie możemy zredukować przy pomocy diety oraz ćwiczeń. W związku z tym właśnie lipoliza iniekcyjna służy do samej redukcji jedynie miejsca tłuszczu nagromadzonego oraz modelowania sylwetki. Jest to również świetne uzupełnienie zabiegu abdominoplastyki oraz liposukcji.

Jeśli chodzi o lipolizę iniekcyjną oraz liposukcję, to bardzo często są to zabiegi zamiennie używane. Jednak w rzeczywistości oznaczają dwie różne metody walki z wałeczkami uciążliwymi. Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym usuwania tłuszczu. podczas operacji lekarz wykonuje nacięcie niewielkie skóry. Wprowadza się igłę ssącą do tłuszczowej tkanki oraz pod ciśnieniem odsysa się nadmiary tłuszczu.

W związku z powyższym liposukcja jest zabiegiem już inwazyjnym. Po nim obowiązuje dosyć długi okres rekonwalescencji. Poza tym skutkiem ubocznym zabiegu są liczne zniekształcenia na naszej powierzchni skóry. Jego zaletą jednak jest to, że tłuszczowej tkanki już się pozbywamy na operacyjnym stole, dlatego też efekty są w zasadzie widoczne od razu po zabiegu.

Brak efektu jo-jo

Musimy wiedzieć, że iniekcyjna lipoliza w żadnym wypadku nie powoduje tak zwanego efektu jo-jo. Tłuszcz usunięty już na pewno nie powróci. Możemy być tego pewni.

Zaś lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który ma na celu rozpuszczanie się tkanki tłuszczowej wewnątrz naszego ciała. W opozycji do liposukcji nie pozostawia na skórze zniekształceń, a samo ryzyko powikłań jakichkolwiek jest minimalne, co ją czyni bezpieczniejszym zabiegiem. Lipoliza może być świetną alternatywą dla liposukcji, na przykład w przypadku samej dyskwalifikacji pacjenta do odsysania operacyjnego tłuszczu lub też jej uzupełnieniem (lipoliza usuwa wszelkie nierówności skóry, które pozostają po liposukcji).

Zabieg iniekcyjnej lipolizy, który trwa między trzydzieści a pięćdziesiąt minut, polega na niczym innym jak na wstrzyknięciu bardzo cienką igłą w miejsca otłuszczone mieszaniny wspomnianych już dwóch substancji.