Cienka grzywka – kto powinien na nią postawić?

Cienka grzywka czy też gruba to tak naprawdę ogromne pole do popisu. Możemy zasłaniać nimi czoło, zaczesywać na bok czy też ciekawie podpinać. Poznajmy wady oraz zalety grzywek oraz przekonajmy się kto powinien grzywkę nosić?

Dobór indywidualny

Oczywiście samą objętość, długość, jak i także kształt grzywki dobrać można dowolnie do kształtu naszej twarzy. Nie zapominajmy również o typie swoich włosów. Dzięki odpowiedniemu doborowi podkreślimy wszelkie nasze atuty oraz także uda nam się zamaskować wszelkie niedoskonałości. Pomimo, że co po niektórym kobietom bardziej do twarzy bez grzywki niż z jakąś grzywką, warto się zastanowić nad jej doborem. Musimy przyznać, że cienka grzywka wygląda bardzo intrygująco. Obawiamy się jednak tego, że będzie nam nie do twarzy, a mamy jednocześnie świadomość, że zapuszczanie grzywki jest procesem zdecydowanie długotrwałym.

Zalety grzywek

Jednak musimy zgodnie przyznać, że grzywki mają naprawdę całą masę zalet. Na pewno nam dają możliwość bardzo szybkiej zmiany fryzury. Jeśli się zdecydujemy na grzywkę, to będziemy mogły ją nosić na czole, ale nie tylko. Możemy ją zaczesać na lewy czy też prawy bok. Można także podpiąć ją oraz z nią zrobić w zasadzie wszystko to, o czym w danej chwili zamarzymy.

Grzywki także skutecznie zakrywają wysokie czoło. Możemy również liczyć na korekcję kształtu twarzy. Oczywiście, gdy nasza twarz tego od nas wymaga. Grzywka na pewno odmieni fryzurę. Gdy nie jesteśmy gotowe na metamorfozę drastyczną, to wystarczy, że zdecydujemy się na dobrną odpowiednio grzywkę. Co więcej grzywki są cały czas na topie. Weszła do mody dobrych parę lat temu i już tak zostało.

A czy grzywki mają w ogóle jakieś wady?

Tak naprawdę to nie ma rozwiązania idealnego. Absolutnie wszystko ma wady, grzywka również. Na pewno grzywki wymagają od nas codziennej stylizacji. Włosy krótkie są także bardziej podatne na potarganie. Szczególnie po nocy, gdy są falowane czy też kręcone.

Musimy mieć także świadomość, że grzywki szybko rosną. Jeśli nie będziesz sobie jej sama podcinać, to powinnaś się przygotować na wizyty częste u fryzjera. Przy wzroście średnim włosów, nawet mogą to być comiesięczne wizyty.

Z drugiej zaś strony zapuszczanie grzywek bardzo długo trwa. Jeśli chcemy mieć wszystkie włosy takiej samej długości, to będziemy się musieć uzbroić nieco w cierpliwość. Gdy jesteś zwolenniczką wycieniowanych włosów, to poczekasz zdecydowanie krócej. Na sam koniec dodajmy, że grzywka niezmiernie szybko się przetłuszcza. Nawet biorąc pod uwagę wady jesteśmy coraz bardziej do niej przekonane.