Jakie profesjonalne szampony do włosów wybrać?

Odpowiednia pielęgnacja włosów to niezbędnik do osiągnięcia pięknie wyglądającej fryzury. Włosami oraz skórą głowy zajmujemy się przede wszystkim podczas kąpieli, a podstawowym produktem jest szampon, który powinniśmy wybierać bardzo uważnie.

Odpowiednia pielęgnacja włosów to niezbędnik do osiągnięcia pięknie wyglądającej fryzury. Włosami oraz skórą głowy zajmujemy się przede wszystkim podczas kąpieli, a podstawowym produktem jest szampon, który powinniśmy wybierać bardzo uważnie.

Jak dobrać szampon do naszych włosów?

Każde włosy są inne – szampon, który jest naszym ulubieńcem, niekoniecznie sprawdzi się naszej najlepszej przyjaciółce. Szampony musimy dobierać do indywidualnych potrzeb. Zupełnie inaczej będzie działał produkt przeznaczony do włosów suchych, a inaczej szampon do fryzur skłonnych do przetłuszczania się.

Dodatkowo musimy zwrócić uwagę na to, czy nasze włosy są proste, czy może mają tendencję do kręcenia się. Jeśli chcemy, aby nasza fryzura wyglądała perfekcyjnie, wówczas należy dokładnie przeanalizować zapotrzebowanie włosów oraz skóry głowy. 

Szybko czy skutecznie?

Wiele osób sięga po pierwszy, lepszy szampon, który pojawia się na półce w drogerii. Czasem faktycznie wybrany produkt nam się sprawdzi, jednakże istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie przyniesie oczekiwanych efektów. Nie bez powodu fryzjerzy korzystają z marek profesjonalnych i zachęcają klientów do kupowania produktów specjalistycznych. 

Profesjonalne szampony do włosów – czy są warte zakupu?

Profesjonalne szampony do włosów możemy zakupić przede wszystkim w sklepach internetowych, ale także w salonach fryzjerskich oraz hurtowniach. Świetnej marki Echosline, która posiada w swojej ofercie szampony przeznaczone nawet do najbardziej wymagających włosów, nie spotkamy w markecie lub drogerii. 

Wiele popularnych, drogeryjnych marek szamponów tworzy ciągle te same produkty – zmienia się wyłącznie szata graficzna, a skład szamponu pozostaje w rzeczywistości taki sam.

Co ciekawe, możemy nawet znaleźć szampony, które mają takie same składniki, a według producenta mają służyć do pielęgnacji innych rodzajów włosów. Profesjonalne marki stale poszukują nowych rozwiązań, wybierają innowacyjne technologie, tak aby faktycznie dawać efekt, o którym zapewniają na opakowaniu produktu. 

Beautiful smiling young woman washing her long hair with shampoo.

Z jakich szamponów warto skorzystać?

Szampony oparte na naturalnych składnikach są bardzo cenione, ponieważ mają zbawienny wpływ na włosy. Wykorzystywanie naturalnych substancji pochodzenia roślinnego, a także wprowadzanie do składu szamponu witamin, minerałów oraz innych składników odżywczych, sprawia, że po zastosowaniu produktu odczuwamy różnicę. Wiele osób narzeka na cenę profesjonalnych szamponów do włosów, jednak w tym wypadku, za ceną idzie również jakość.

Co niekoniecznie powinno znajdować się w szamponie?

Świadoma pielęgnacja włosów jest bardzo ważna, dlatego też stale powinniśmy edukować się o pożądanych, a także niekorzystnych składnikach występujących w produktach do włosów. Większość szamponów drogeryjnych posiada w swoim składzie SLS lub SLES, które stanowią substancje silnie oczyszczające.

Pewne jest to, że podczas mycia włosów chcemy je oczyścić, jednak nie musimy do tego regularnie stosować szamponów z silnymi detergentami, ponieważ może to wpływać na wysuszenie skóry głowy, a także nadmierną produkcję sebum.

Szampony z SLS lub SLES powinny być stosowane rzadko, a do codziennej pielęgnacji warto wybierać łagodniejsze produkty. Marki produkujące profesjonalne szampony do włosów często podkreślają, że ich produkt nie zawiera silnych detergentów – takich szamponów jest naprawdę wiele, czego nie można powiedzieć o asortymencie drogeryjnym. 

Włosy farbowane – jak o nie dbać?

Farbowanie włosów potrafi bardzo zniszczyć nasze kosmyki, jednak odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne, mogą je odratować. Do włosów farbowanych warto wybierać specjalne szampony. Marka TIGI BED HEAD COLOUR GODDESS to strzał w dziesiątkę, jeśli poszukujemy spersonalizowanego szamponu, który skierowany jest do konkretnego odcienia włosów. 

Więcej znajdziesz tutaj: Trena.pl