3 sposoby na muffiny czekoladowe

Muffiny czekoladowe to jeden z tych wypieków, które są uwielbiane przez dorosłych i dzieci. Tym, co zachwyca, jest nie tylko prostota przygotowania, ale również różnorodność. Można je przyrządzić w wielu odsłonach, dzięki czemu nigdy się nie znudzą! Mufinny czekoladowe to wypieki, które sprawdzą się na każdą okazję. Ich przygotowanie zajmuje zaledwie kilkanaście minut, więc będą odpowiednie także wtedy, gdy znajomi wpadną z niezapowiedzianą wizytą!

1. Muffiny czekoladowe z płynnym środkiem

Intensywnie czekoladowe z niespodzianką w środku – tak można w skrócie opisać te muffiny. Chociaż ich przyrządzenie wydaje się skomplikowane, w rzeczywistości nie jest to kłopotliwe. Trzeba mieć tylko sprawdzony przepis oraz trzymać się ściśle czasu pieczenia. Jeżeli bowiem przetrzymasz je w piekarniku zaledwie o 1-2 minuty dłużej, wówczas uzyskasz klasyczne muffiny czekoladowe.

2. Muffiny czekoladowe jak brownie

Jeżeli uwielbiasz brownie, ale znudziła Ci się już forma podania, przyrządź je w papilotkach. Możesz wykorzystać standardowy przepis, modyfikując jedynie czas pieczenia. Muffiny czekoladowe trzeba będzie wyjąć odrobinę wcześniej – po to, aby zachowały swoją zbitą i wilgotną konsystencję.

Takie babeczki możesz dodatkowo udekorować polewą czekoladową lub posypać cukrem pudrem. Alternatywnym rozwiązaniem jest również ozdobienie kremem śmietanowym – na bazie kremówki i serka mascarpone.

3. Muffiny czekoladowe z kawałkami białej czekolady

Muffiny czekoladowe w tym wydaniu to wersja najbliższa klasykowi. Dodatek kawałków białej czekolady sprawia, że wypiek staje się jeszcze większą słodyczą. Dlatego – w zależności od indywidualnych upodobań – można zmniejszyć ilość cukru w podstawowym przepisie.

I w tym przypadku babeczki warto udekorować, np. kremem śmietanowym lub owocowym, polewą czekoladową (dla kontrastu z białej czekolady) albo po prostu posypać cukrem pudrem.

Niezależnie od tego, które muffiny czekoladowe wybierzesz, możesz mieć pewność ich doskonałego smaku. Stanowią prawdziwą przyjemność dla podniebienia, zachwycając od pierwszego do ostatniego kęsa. Każde ich wydanie jest znakomite na tyle, że trudno będzie poprzestać na jednej sztuce.