Kim jest Agnieszka Wagner?

Agnieszka Wagner jest bardzo znaną aktorką filmową, jak i także teatralną. Słynie z naprawdę niezwykłej urody. Może się jako absolwentka Europejskiej Akademii Filmowej w Niemczech poszczycić się bardzo wieloma występami w produkcjach zagranicznych.

Początki kariery

Agnieszka Wagner urodziła się w 1970 roku 17 grudnia w stolicy. Jako dziecko tańczyła w zespole młodzieżowym pieśni i tańca „Gawęda”.

Zanim jeszcze rozpoczęła filmowe studia w Berlinie, zdobyła wykształcenie z całkiem innej dziedziny. Otrzymała bowiem tytuł magistra w 1994 na Wydziale Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Okazuje się, że z filmem już była związana jako nastolatka. Jej debiut miał miejsce w serialu „Crimen”. Zadebiutowała w roku 1988. Pojawiła się także w tym samym roku na nieco większym ekranie. Zagrała w filmie „Dotknięci” Wiesława Saniewskiego z Ewą Wiśniewską oraz Piotrem Fronczewskim. Później jej kariera nabrała tempa. Zagrała w produkcji hiszpańsko-holenderskiej „Beltenebros”. Pomiędzy licznymi występami w produkcjach polski – zagrała również w filmie wojennym u Andrzeja Wajdy o tytle „Pierścionek z orłem w koronie. Cały czas pojawiała się w wielu filmach obcojęzycznych oraz w wielu koprodukcjach. Między innymi mamy na myśli „Motyw cienia” polsko-brytyjski. Świetne zagrała także w „Liście Schindlera”.

W roku 2001 zasłynęła w związku z występem u boku Michała Bajora w ekranizacji „Quo Vadis”.

Kolejne lata, kolejne występy

Agnieszka Wagner kontynuowała swoje występy w produkcjach zagranicznych (produkcja węgierko-polsko-włoska film pod tytułem „Ostatni blues”, polsko-brytyjski film o nazwie „Poza zasięgiem” z udziałem samego Stevena Seagala. Pojawiała się w międzyczasie na ekranach telewizorów polskich. Mogliśmy ją podziwiać jako Aleks w kryminalnym serialu „Fala zbrodni”, dziennikarkę Martynę w serialu „Pierwsza Miłość”, jako Izabela Gordon w „Barwach szczęścia” czy też jako mecenas Anitę Sieńczuk w serialu „Twarzą w twarz”. Musimy przyznać, że tytuły te są naprawdę imponujące.

Na dodatek bardzo chętnie brała w produkcjach polskich off-owych. W roku 2004 zagrała także w filmie o tytule „Xero” Odolińskiego, a w roku 2007 w firmie Matwiejczyka pod tytułem „Na boso”. Od roku 1992 jest także związana z Teatrem TV. Miała w nim okazję współpracować z takimi wielkimi reżyserami jak chociażby Jan Englert, Janusz Kondratiuk, Teresa Kotlarczyk czy też Marta Meszaros.

Oczywiście powyżej wymienione tytułu to nie wszystkie, w których zagrała Agnieszka Wagner, a już robią przeogromne wrażenie. Uwielbiamy tę aktorkę.