Ubrania lata 90 – tak bardzo je kochamy

Ubrania lata 90 to bardzo zaskakująca mieszanka trendów. W epoce tej nie było niczego w złym guście. W zasadzie właśnie za różnorodność kochamy modę z lat dziewięćdziesiątych. Szanujemy także pełną swobodę w tworzeniu looków oryginalnych. Nie tylko my kochamy ten okres, projektanci także. Świadczą o tym kreacje współczesne, które są inspirowane właśnie modą wielowymiarową tamtejszej dekady.

Co wtedy było modne?

Co kształtowało ubrania lata 90? Na pewno popkultura. Popkultura była różnorodna niesamowicie oraz lansowała jednocześnie muzykę grunge, girlsbandy, boysbandy czy też oczywiście wszelkie gwiazdy owoczesnych seriali. Musimy przyznać, że naprawdę było się kim i czym inspirować. Bez dwóch zdań. Dlatego właśnie te ubrania są tak bardzo szalone. Musimy przyznać, że podoba nam się to i cieszymy się, że takie inspiracje w ogóle powstały.

Sto procent denim

Na pewno jeans w latach dziewięćdziesiątych był właśnie takim materiałem, który zdominował niejedną kolekcję światowych domów mody oraz także garderoby nastolatków. W latach dziewięćdziesiątych oczywiście najmodniejszy był jasny oraz także klasyczny jeans, a także ten z nutą znoszenia, czyli z przetarciami licznymi oraz dziurami.

Jeansy „zniszczone” z dziurami czy też z naszywkami były symbolem buntu przeciwko kanonom konserwatywnym mody czy też konsumpcjonizmowi. Rozchwytywane były ochoczo mom jeans, a więc szerokie, jasne oraz koniecznie ze stanem wysokim czy też często z nogawkami podwiniętymi.

Do tego modne były jeansy regular. Nie możemy pominąć także ogrodniczek kultowych, które występowały w wersji zarówno z krótką, jak i także długą nogawką, a później także jako sukienka. Denim nie tylko królował na spodniach.

Spodnie, topy oraz koszule modne w latach dziewięćdziesiątych

Jakie jeszcze spodnie modne były w latach dziewięćdziesiątych? Na pewno musimy wspomnieć o bojówkach z bardzo dużą ilością kieszeni, do których przyczepiano często łańcuchy oraz nosiło się do nich szerokie oraz także skórzane paski. Hitem kolejnym były sztruksy, które dorwać można było w kolorach rozmaitych. Modne także były legginsy kolorowe, spodnie skórzane oraz także dopasowane, materiałowe spodnie ze stanem wysokim, które zdobiły kolorowe czy też rozmaite wzory. A co się do spodni w latach dziewięćdziesiątych nosiło? Na pewno kurteczki jeansowe, a także skórzane kurtki, a więc ramoneski. Dziewczyny sięgały chętnie po oversizowe lub te sweterki dopasowane z golfem czy też dekoltem okrągłym. Absolutnym hitem były koszule kraciaste oraz koszule z jeansu.