Sposoby na piękne rzęsy – już dziś zadbaj o idealne spojrzenie!

Rzęsy to z pewnością element kobiecej twarzy, na który zwraca się szczególną uwagę. Właśnie one mogą całkowicie odmienić spojrzenie, czyniąc je zalotnym i atrakcyjnym. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak możesz uzyskać gęstsze, dłuższe i estetycznie podkręcone rzęsy!

Oczy są zwierciadłem duszy, natomiast rzęsy mogą stać się ich najlepszą oprawą. Jeśli chcesz zadbać o swoje rzęsy, Bydgoszcz jest miastem, w którym znajdziesz doświadczonych specjalistów. Pomogą Ci uzyskać efekt naturalnych, zadbanych rzęs. Istnieją również metody domowe, które poprawią ich kondycję. Poznaj je wszystkie!

Lifting i laminacja rzęs

Współcześnie kobiety coraz większą wagę przykładają do naturalnego i zadbanego wyglądu. Dlatego wzrosła popularność liftingu i laminacji rzęs. Lifting polega na podniesieniu i podkręceniu rzęs, natomiast laminacja chroni uzyskany efekt i przedłuża jego trwałość. To zabiegi kosmetyczne całkowicie bezpieczne, dające szybkie, efektowne i bardzo naturalne rezultaty. Co więcej, czynności te zintensyfikują kolor Twoich rzęs – będą wydawać się wyraziste i pełniejsze.

Twoje rzęsy rosną w dół, są wyjątkowo cienkie lub nie mają wyrazu? A może kierują się na wprost i brak im zalotnego podkręcenia? Lifting i laminacja uwolnią Cię od takich zmartwień. Efekt utrzymuje się nawet do 2 miesięcy, a zabiegi są całkowicie bezpieczne!

Przedłużanie rzęs

Kolejną metodą jest przedłużanie rzęs u kosmetyczki, np. metodą 1:1, 2:1 lub 3:1. Uważaj, aby nie uzyskać efektu sztucznych i zbyt gęstych rzęs, o co w tym przypadku niezwykle łatwo. Przedłużanie rzęs polega na trwałym przyklejeniu sztucznej rzęsy do naturalnej przy użyciu specjalnego, bezpiecznego dla oczu kleju. Wadą jest długi czas wykonywania zabiegu, a także konieczność uzupełniania rzęs średnio co 3-4 tygodnie, zaletą natomiast – piękny, wyrazisty efekt. Zależy on w dużej mierze od kształtu oka, jakości naturalnych rzęs, wybranej metody przedłużania i doświadczenia kosmetyczki.

Olejki wzmacniające rzęsy

Jeśli chcesz wesprzeć rzęsy w warunkach domowych, sięgnij po olejki do pielęgnacji. Najlepiej sprawdzają się: olejek rycynowy, oliwa z oliwek, olej kokosowy czy olejek arganowy. Możesz nakładać je szczoteczką do rzęs, którą zakupisz w każdej drogerii. Ewentualnie wykorzystaj szczoteczkę po starym, zużytym już tuszu do rzęs, wcześniej dokładnie ją myjąc. Olejki odżywiają mieszki włosowe i przywracają rzęsom elastyczność. Mogą również optycznie je wydłużyć i przyciemnić.

Dieta na piękne rzęsy

O rzęsy warto dbać także od środka. Jeśli zmagasz się z niedoborami, staną się one cienkie i rzadkie, z tendencją do wypadania. Podobnie jak włosy. Dlatego na stałe wprowadź do swojej diety źródła pełnowartościowego białka, witamin z grupy B, witaminy E oraz witaminy A. Spośród minerałów najkorzystniej na rzęsy wpływają żelazo, jod i cynk. Nie jesteś w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania? Wspomóż się naturalnymi suplementami. Pamiętaj o wysokim nawodnieniu organizmu.