Dildo – co musisz o nim wiedzieć?

Niezależnie od tego, czy jesteś w stałym związku czy należysz do osób samotnych, każdy z nas jest otwarty na stymulacje seksualne. Rynek oferuje nam różne zabawki i produkty przeznaczone do masturbacji, a jednym z popularniejszych są dilda. Zwłaszcza realistyczne modele są najbardziej pożądane przez panie w różnym wieku. Oczywistym jest, że w większości przypadków, realistyczne dilda nie mogą się równać z prawdziwym penisem, ale czy aby na pewno? Czym właściwie jest realistyczne dildo? Czy lepiej wybrać dużą opcję czy mniejsze modele? Jakie zalety oferuje ten gadżet?

Zabawka bez względu na wszystko, czyli czemu jest to potrzebne?

Seks to niezwykle ważny element naszego życia. Służy prokreacji, ale także naszej osobistej przyjemności. Nic dziwnego zatem, że już od wieków dostępne są różne rodzaje produktów, dzięki którym osiągamy większą przyjemność. Ciekawostką jest fakt, że dobrzy wszystkim znany sztuczny penis znany jest od starożytności. Grecy używali modeli drewnianych powlekanych skórą, na przestrzeni lat badacze znajdowali też wersje kamienne. Najstarsze ze znalezisk pochodzi z Ulm w Niemczech i liczy sobie nawet 30 tys lat!

Dla wielu kobiet dildo jest pewnego rodzaju wybawieniem. Zresztą nie tylko dla pań. Większość z nas zna zalety i wady jakie daje szybka penetracja. Ale tzw. „szybki numerek”, odbywający się przez pospieszne wsunięcie członka, kończące się wytryskiem, na dłuższą metę bywa niesatysfakcjonujące. Dlatego, wraz ze wzrastającą świadomością swojego ciała, prawa do przyjemności i wiedzy na temat sex gadżetów, obecne zabawki mają o wiele większe znaczenie.

Sztuczne penisy i ich rodzaje

Dildo to po prostu sztuczny penis, służący do zadawania przyjemności sobie lub drugiej osobie podczas wspólnej zabawy. Często wiele osób podkreśla, że to uboższa forma wibratora, jednak nie jest to prawdą. To, co odróżnia te dwa przedmioty od siebie to możliwość wibracji, którą jeden z nich posiada, a drugi nie. Ale właśnie przez brak elektronicznej stymulacji, zabawa jest fajniejsza. Wymaga naszego większego zaangażowania. Zapewnia nieco więcej „standardowej” frajdy.

Samo dildo może mieć różne cechy – może być klasyczne lub kolorowe. Kolor w tym przypadku to element estetyczny, choć dla niektórych również walor dodatkowego pobudzenia. Dilda mogą być różnej średnicy i wielkości, a ich wybór zależy od osobistych preferencji. Nie jest zatem prawdą, że modele duże są lepsze od małych. Dilda mogą być też wykonane z innych tworzyw. Dostępny materiał prezentuje też nieco inne doznania, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz kupić dildo z silikonu medycznego, szkła, porcelany, metalu, kamienia czy plastiku ABS.

Czy wiesz, że dilda występują w różnych rodzajach? Mamy dilda zwykłe, realistyczne dilda, dilda podwójne, dilda pobudzające punkt G, dilda analne czy Strap On dildo.

Zalety realistycznego penisa

Jeśli wybierasz dilda w danej ofercie zwróć uwagę na materiał, ale też upewnij się, czego potrzebujesz. Kieruj się tym, co lubisz i tym, czego potrzebujesz. Czy ma to być zabawka osobista, a może chcesz podkręcić nieco temperaturę w sypialni i użyć dilda z partnerem lub partnerką? Może potrzebny ci gadżet do stymulacji punktu G?

Dildo na pewno sprawia, że czujesz się pewnie i silnie. Jesteś niezależna i świadoma siebie. Dildo pobudza wyobraźnię. Co jeszcze możesz z nim zrobić? Tu warto podkreślić, że dobrze jest też poszerzać swoją wiedzę, strefę komfortu i eksperymentować z kilkoma rodzajami, by znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie.

Dildo odpowiada na nasze potrzeby zarówno wtedy, gdy czujemy się samotnie jak i wówczas, gdy z związku natrafiamy na nudę lub jesteśmy w sytuacji, gdy nasz partner jest chory i nie ma możliwości zadowolenia nas poprzez pełną penetrację.

A do tego wszystkiego dildo może być kolorowe, a to realistyczne jest miękkie w dotyku. Czy trzeba chcieć czegoś więcej?