Rozmiary spodni damskich

Wiele kobiet ma problem ze znalezieniem spodni, które będą na nich leżeć idealnie. Dzieje się tak najczęściej z powodu informacji zawartych na metkach. Te wszystkie znaczki, opisy i numerki sprawiają, że większość z nas po prostu się w tym gubi. Jak zatem odczytywać rozmiarówkę? W poniższym artykule objaśniamy rozmiary spodni damskich.

Jak dobrać rozmiary spodni damskich?

Rozmiary spodni damskich wynoszą od 32 do 46. Przy doborze odpowiedniego rozmiaru pod uwagę bierze się przede wszystkim obwód bioder oraz obwód talii. W poniższej tabeli znajdziecie informację o tym, jaki rozmiar spodni najlepiej będzie pasował do waszej sylwetki oraz jak czytać oznaczenia podane na metkach.

Rozmiary spodni

Niektóre kobiety mają również problem z doborem rozmiaru spodni ze względu na figurę. Taki problem najczęściej dotyka panie o figurze gruszki lub klepsydry, które charakteryzują się wąską talią i szerokimi biodrami. Wtedy spodnie zazwyczaj odstają w pasie. Jesli jestes posiadzcaką takiej figury, podczas kupowania spodni, skup się na nogawkach. Spodnie zawsze można zwęzić w talii, a nogawki znacznie trudniej poszerzyć lub zwęzić.

Jak dobrać rozmiar jeansów damskich?

Na metkach jeansów można znaleźć symbole WL. Co one oznaczają? To angielskojęzyczne skróty oznaczające szerokość (W — width) i długość (lenght — L) podane w calach. Cal to niewiele ponad 2,5 cm. Przykładowo:jeśli twój obwód bioder wynosi 91 cm, odszukaj w tabeli najbliższą mu liczbę — czyli 92. W kolumnie odszukaj również swój wzrost — załóżmy, że mierzysz 176 cm. Kratka z wymiarami 92/176 wskazuje, że twój rozmiar spodni to 28/32 (W28 L32).

rozmiarówka spodni