Po jakim czasie zwraca się inwestycja w condohotele?

Inwestycja w apartament może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę. Jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem, jeżeli jesteśmy nastawieni na zyski. W Polsce powstaje coraz więcej takich inwestycji i są one bardzo atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Rynek nieruchomości na przełomie ostatnich lat zyskał bardzo dużą wartość, dlatego stał się polem, na którym inwestorzy zbierają coraz większy plon. Jak zatem wygląda sytuacja z condohotelami?

Czym są condohotele?

Condohotele to nic innego jak apartamenty, które inwestorzy kupują od dewelopera w celach inwestycyjnych. Są nakierowane na klientów okazjonalnych i krótkoterminowych. Szczególnie atrakcyjne są inwestycje kupowane w miejscowościach turystycznych, które potrafią przynosić dochód nie tylko w sezonie. Apartamenty są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na wygodę oraz wysoki standard, jaki oferują swoim klientom.

Inwestycja w condohotele może okazać się prawdziwą żyłą złota, która przyniesie dochód w bardzo krótkim czasie. Przede wszystkim jest to zdecydowanie lepszy sposób na ulokowanie swoich oszczędności niż np. lokata w banku. Coraz więcej nieruchomości kupowanych jest w celach inwestycyjnych. Powodem jest rosnący popyt na apartamenty wśród osób szukających tymczasowego lokum.

Dlaczego inwestycja w condohotele jest w modzie?

Condohotel od zwykłego hotelu różni się tym, że budynek nie należy do jednego właściciela, ale każdy pokój ma swojego, odrębnego kupca. Zdecydowanie bardziej przypomina to formę apartamentów, które wynajmuje się od prywatnego właściciela nieruchomości. Zazwyczaj są to mieszkania jednopokojowe, charakteryzujące się wysokim, nowoczesnym standardem. Na stanie takiego apartamentu jest wszystko, czego nasz gość potrzebuje podczas wizyty: wyposażony aneks kuchenny, łazienka, miejsce do odpoczynku i wygodne łóżko.

Wracając do idei condohotelu — atutem takiej inwestycji jest to, że nie musimy wydawać ogromnej kwoty na zakupienie całego budynku, ale możemy kupić pojedynczy apartament, aby sprawdzić, czy inwestycja nam się opłaci. Inwestor ma pełne prawo do decydowania, w jakim celu w konkretnym czasie zostanie wykorzystana jego część nieruchomości. Może ją wynająć komuś innemu lub sam z niej korzystać. Condohotele mogą prężnie działać przez cały rok, dzięki czemu przynoszą stały dochód właścicielowi.

Jakie stopy zwrotu może przynieść inwestycja w condohotele?

Zysk z inwestycji w condohotele to najczęściej około 6% inwestycji. Stopa zwrotu cały czas jednak rośnie, przede wszystkim dzięki zwiększonemu popytowi na apartamenty. Pandemia zdecydowanie odwróciła szal hotelarską na korzyść inwestorów i apartamentów, ponieważ klienci zaczęli sobie cenić dużo bardziej prywatność i bezpieczeństwo. Zapewni im to właśnie condohotel, który daje im możliwość poczucia się jak we własnym mieszkaniu. Warto dbać również o marketing swojego miejsca, aby było atrakcyjne dla odwiedzających przez cały rok, a nie tylko w sezonie. W ten sposób zwiększymy swoje zyski i złapiemy nowych klientów.