Niezmiernie modna grzywka firanka

Curtain bang, a więc grzywka firanka swoją nazwę zawdzięcza niezmiernie charakterystycznemu ułożeniu włosów, które się rozchodzą na boki, okalając nasze oczy. Odwrotnie do grzywki tradycyjnej pozostawia czoło odsłonięte całkowicie czy też odsłonięte częściowo. W trendzie tym urok się spotyka z funkcjonalnością. Jak wydobyć piękno z takiego cięcia? Powiedzmy sobie na ten temat nieco więcej.

Trend sprzed dwóch lat

Dla wszystkich osób, które pamiętają doskonale udrękę grzywki odrastającej, nowa moda przywoływać może wspomnianą walkę z kosmykami, które wpadają do oczu. Włosy odgarnięte na boki zapewniły wygodę na czas wyrównywania samej długości grzywki z całą resztą włosów. Nikt wtedy nie myślał o szczególnej stylizacji.

Grzywka firanka rozchodząca się na dwie strony to rezultat cięcia właściwego, a do tego cieniowania. Niekiedy również mowa o stylizacji przy pomocy okrągłej szczotki. Zapamiętajmy sobie to, że nic w niej nie jest przypadkowe. Na pierwszy rzut oka może się wydawać rozwiana oraz chwilowym nieładem, ale wcale tak nie jest.

Co ciekawe od lat nie słabnie jej popularność. Wszystko za sprawą swojej uniwersalności oraz także korzyści nieocenionych dla owalu naszej twarzy. Dajmy się przekonać oraz przyłączmy się do jednego z trendów najgorętszych w samej stylizacji włosów.

Czy grzywka firanka to dobry pomysł?

Curtain bang jest jedną z fryzur, które pasują w zasadzie każdej kobiecie bez względu na sam kształt twarzy, jak i także długość czy też samą fakturę włosów. Styliści jednak sugerują, że rozwiązanie to sprawdzi się najlepiej w przypadku posiadaczek pasm lekko falowanych czy też prostych, ponieważ one się poddają najłatwiej stylizacji. Tenże rodzaj grzywki wygląda naprawdę wspaniale zarówno z fryzurą bobem, jak i także cieniowanymi oraz swobodnymi włosami. Alexy Chung wybrała właśnie takie rozwiązanie jako swój znak rozpoznawczy. Jej wybór dowodzi temu, że curtain bang ma właściwości wysmuklające owal naszej twarzy. Co więcej sprawdzi się u kobiet o rysach pociągłych naturalnie.

Z uwagi na swoje korygujące walory jest wybierana chętnie przez posiadaczki znacznie szerszych policzkowych kości czy też asymetrii widocznej. Zależnie od tego, jaki ma mieć charakter nasza stylizacja, możemy w jej włożyć przygotowanie troszkę więcej wysiłku lub też zrezygnować z modelowania grzywki zwanej firanką i wciąż się cieszyć włosami ładnie układającymi się bez jakiegoś większego zachodu.

Powinniśmy mieć wszystko powyższe na względzie i w razie chęci posiadania takiej grzywki zgłosić się do dobrego fryzjera.