Natura wkracza do naszych domów!

Obecnie mech na sciany to bardzo modny surowiec dekoracyjny, który coraz częściej pojawia się w naszych domach czy miejscach pracy jako nieodłączna część wystroju pomieszczeń. O mchu czy o ogrodach wertykalnych można śmiało powiedzieć, że to ponadczasowe dzieła, które doskonale łączą się z przedmiotami w różnych stylach i epokach. Niewątpliwie mech na ścianie wnosi świeżość do wnętrz i zaprasza nas do relaksu.

Chrobotek reniferowy – mech czy porost?

Chrobotek reniferowy jest porostem, który naturalnie rośnie w wilgotnych i zacienionych lasach skandynawskich. Dlatego też organizm ten potrzebuje pewnych optymalnych warunków do prawidłowego rozwoju. Podstawowym i jedynym warunkiem pielęgnacyjnym jest utrzymanie wilgotności w pomieszczeniu na poziomie min. 40%. Mech chrobotek użyty do tworzenia obrazów nie wymaga już żadnej innej konserwacji. Dzieje się tak dlatego, że mech jest poddany procesowi stabilizacji. W wyniku tego naturalnego i ekologicznego procesu mech zachowuje swój dobry wygląd i naturalną miękkość przez długie lata (źródło informacji).

Jak wykonać obraz z mchu.

Instalacja mchu na ścianie lub w formie obrazu jest delikatnym i rzemieślniczym zajęciem, które wymaga wiele uwagi, doświadczenia i godzin pracy. W pierwszej kolejności mech chrobotek poddawany jest ręcznej obróbce, podczas której usuwane są ewentualne leśne pozostałości takie jak szyszki czy igły. Następnie za pomocą specjalnego kleju są mocowane do wcześniej przygotowanej płyty. Bardzo ważne jest, żeby obrazy z mchu były wykonane przez doświadczonego profesjonalistę, tak aby efekt końcowy miał idealne wykończenie. Przed zakupem upewnijmy się również czy nasz obraz z mchu posiada wszystkie ważne atesty higieniczne. Na stronie www.jukogreendesign.pl znajdziemy tylko certyfikowane produkty z mchu.

Dekorowanie pomieszczeń obrazami z mchu są doskonałym pomysłem, jeśli chcemy przynieść świeżość i odrobinę naturalności do naszego domu czy biura. Obraz z mchu jest bardzo użytecznym produktem do np. rozświetlenia ciemnych pomieszczeń lub sprawdzi się jako dodatek, który dodaje ciepła.

Dużą zaletą dekoracji z mchu jest jego plastyczność. Z mchu można wykonać różne kształty, od kół po sześciokąty czy nawet mapę świata. Inną właściwością mchu jest szeroka gama kolorów, które można zastosować. Od oryginalnej szarości prze zieleń w różnych odcieniach do bardziej odważnych odcieni mchu, takich jak czerwony, turkusowy, różowy, żółty, a nawet czarny co daje świetny efekt.