Wesołe miasteczko – idealne miejsce na spędzenie czasu z dzieckiem

Dzieci uwielbiają być w ruchu i się bawić. Z tego powodu, my, rodzice, musimy wymyślać dla nich atrakcje i sposoby na spędzenie wolnego czasu. Jednym z najbardziej uwielbianych przez dzieci miejsc jest wesołe miasteczko. Co można robić w parku rozrywki i jak znaleźć najlepszy? Odpowiedzi udzielamy poniżej.

Rodzice to jedni z najbardziej kreatywnych ludzi na świecie. Zwłaszcza rodzice małych dzieci, które większość czasu spędzają w domu i nie potrafią samodzielnie wypełnić swojego wolnego czasu. Wtedy do gry wchodzi tata i mama, którzy siadają przy stole i szukają sposobów na zagospodarowanie wspólnych chwil. Wyjścia do zoo, gry planszowe, budowanie zamków z klocków czy zabawa samochodami lub lalkami – możliwości jest mnóstwo. I choć tegoroczne wakacje są już historią, przed nami wiele wolnych weekendów, które również można, a nawet i trzeba, wypełnić zabawą. Nie tylko tą w domu lub na podwórku.

Wesołe miasteczko – moc atrakcji dla każdego

Są rozrywki zarezerwowane tylko dla dzieci i są rozrywki, z których korzystać mogą wyłącznie dorośli, pełnoletni ludzie. Natomiast wesołe miasteczko to miejsce stworzone dla wszystkich – małych i dużych. Dobry park rozrywki to miejsce, w którym niezapomniane chwile spędzi cała rodzina. Powód jest oczywisty – moc atrakcji, na którą składają się kolejki górskie, karuzele, diabelski młyn czy nawet małe zoo. Wesołe miasteczko to miejsce, w którym zawsze spędza się co najmniej kilka godzin, dlatego jest to świetna opcja na spędzenie wolnego dnia całą rodziną.

Park rozrywki dla dzieci Rabkoland – co oferuje?

W Polsce jest tak wiele parków rozrywki, że nikt nie wie dokładnie jaka jest ich liczba. Wiadomo natomiast, które z nich są w czołówce jeżeli chodzi o różnorodność i ilość atrakcji oraz ogólne zadowolenie gości, głównie dzieci. Na tej liście bezapelacyjnie znajduje się m.in. park rozrywki dla dzieci Rabkoland w Rabce-Zdroju niedaleko Zakopanego.

Co sprawia, że park rozrywki Rabkoland jest tak chętnie wybierany przez gości? Zacznijmy od tego, że jest to największy tego typu obiekt w województwie Małopolskim, który zapewnia niesamowite wrażenia na każdej z 34 atrakcji na terenie parku. Potwierdzeniem tego jest średnia ocen gości, która w mediach społecznościowych wynosi 4,7/5.

Rabkoland podzielony jest na kilka stref tematycznych. Są to:

  • machinarium;
  • farma cioci Maryni;
  • dolina trzmiela;
  • strefa cyrkowa;
  • wioska Wikingów;
  • górska dżungla.

Wesołe miasteczko – jakie dzieci będą się bawić w Rabkolandzie?

Jeżeli zastanawiasz się, czy twoje dziecko jest wystarczająco duże, by bawić się w Rabkolandzie, to już spieszymy z odpowiedzią. Atrakcje i urządzenia znajdujące się na terenie parku przeznaczone są dla dzieci już od 2. roku życia. W razie dodatkowych pytań czy niepewności obsługa w wesołym miasteczku pracująca przy każdej z atrakcji rozwieje wszelkie wątpliwości. Co ważne, dziecku niemal zawsze mogą towarzyszyć rodzice lub opiekunowie (w niektórych przypadkach nawet muszą). W ten sposób mamy pewność, że dziecko będzie czuło się pewniej korzystając z karuzeli, czując naszą bliskość i obecność.