Maść ichtiolowa opinie – jak się kształtują?

Pewnie wiele osób słyszało o maści ichtiolowej. Powinniśmy poznać ją nieco bliżej. Niezmiernie ważna jest także kwestia jaką jest maść ichtiolowa opinie. Opinie są dla nas pewnego rodzaju wyznacznikiem.

Czym jest maść ichtiolowa?

Maść ichtiolowa opinie to lek, który jest dostępny w aptekach bez recepty. Dlatego też opinie dostępne w sieci występują w dużej ilości. Maść ta znajduje zastosowanie w leczeniu czyraczności, wyprysków oraz trądziku jako bakteriostatyczny środek oraz jako środek, który ułatwia odchodzenie ropy. Zależnie od samego producenta opakowanie leku różnić się może wielkością. Maść zazwyczaj jest sprzedawana w tubie aluminiowej o pojemności 10, 20 czy też 30 gramów.

Czynną substancją preparatu jest amonowy sulfobituminian. Substancja ta ma działanie przeciwbakteryjne oraz ściągające, dzięki czemu pomaga ona w leczeniu miejsc zmienionych chorobowo.

Wskazania oraz przeciwwskazania

W zażywaniu leków niezmiernie ważne są wskazania, jak i także przeciwwskazania. Zacznijmy sobie od tych pierwszych. Lek ten zalecany jest w przebiegu czyraczności, trądziku oraz wyprysku.

Z kolei jeśli chodzi o przeciwwskazania, to preparat ten nie powinien stosowany być na skórę uszkodzoną. W tym także na rany otwarte. Przeciwwskazaniem także jest sama nadwrażliwość pacjenta na czynną substancję czy też na inne składniki leku.

W przypadku zmian ropnych na skórze zaleca się koniecznie konsultację z lekarzem zanim użyjemy preparat.

Jak dawkować maść?

Bardzo ważnym pytaniem jest także to jak stosować ichtiolową maść? Lek jest przeznaczony do zewnętrznego użytku. Zaleca się ją nakładać jeden bądź też dwa razy dziennie. Na skórze zmienionej chorobowo rozprowadzić należy cieniutką warstwę maści. Podczas aplikacji uważać należy, aby preparat ten nie dostał się do oczu, a po użyciu każdorazowym powinniśmy umyć dokładnie ręce.

W sytuacji, gdy pomimo używania leku niestety nie dojdzie do złagodzenia objawów czy też wręcz wszelkie symptomy się nasilą, to powinniśmy się udać do lekarza oraz oczywiście zaprzestać jej stosowania.

Pamiętajmy, że tak jak inne farmakologiczne środki, tak również preparat ten wywoływać może pewne skutki uboczne u części pacjentów. Jeśli się pojawiają efekty niepożądane, to pacjent poinformować powinien o tym swojego lekarza.

Na sam skutek stosowania leku dojść może do podrażnienia skóry. Polecamy także w takiej sytuacji odstawienie maści. W niej zawarta lanolina wywoływać może alergiczne reakcje o miejscowym charakterze. Warto te wszystkie informacje zapamiętać.