Kurtka narciarska damska – połączenie wygody i ciekawego designu

Od kurtki narciarskiej masz prawo przede wszystkim oczekiwać wygody oraz odpowiedniego poziomu ochrony na stoku. Nie oznacza to jednak, że kwestia designu schodzi na dalszy plan. Producenci nowoczesnych kurtek damskich coraz więcej uwagi poświęcają połączeniu obu tych wymagań.

Od czego zacząć poszukiwania kurtki narciarskiej?

Kurtka narciarska to bardzo specyficzny rodzaj odzieży outdoorowej, w stosunku do której masz prawo mieć szereg wymagań. Sportalm kurtki narciarskie tworzy zarówno z uwzględnieniem najnowszych technologii, jak i inspiracji ze świata high fashion. To jeden z tych producentów odzieży sportowej, który udowadnia, że połączenie funkcjonalności i ciekawego designu jest możliwe także w przypadku narciarzy. Warto jednak pamiętać, że na pierwszym miejscu musi stać funkcjonalność. Na rynku na szczęście jest coraz więcej profesjonalnych marek, które oferują kurtki wykonane z trwałych, oddychających materiałów wyróżniających się wysokim poziomem wodoszczelności, ochrony przed wiatrem oraz szeregiem innych, cennych z punktu widzenia narciarza parametrów. 

Kluczowe kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę to:

  • poziom wodoodporności – od kurtki narciarskiej możesz oczekiwać, że zarówno na stoku, jak i podczas górskiej wędrówki zapewni ci ona maksymalną ochronę przed wilgocią, może ona sięgać nawet 20 000 mm. Wybierając narciarską kurtkę damską, upewnij się, także że zamki nie przepuszczają wody, a szwy wykonane są w technologii nieprzepuszczającej wilgoci. 
  • wiatroszczelność – często wiąże się z wodoszczelnością, ponieważ w celu zapewnienia ochrony przed wodą i wiatrem stosuje się przede wszystkim wysokiej jakości membrany. 
  • odpowiednią oddychalność – materiał o wysokiej oddychalności, termoaktywny pozwala zachować równowagę termiczną: wilgoć szybko odprowadzana jest na zewnątrz, ciało się nie przegrzewa, skóra pozostaje sucha.
  • trwałość materiału – kurtki Sportalm są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, a dzięki temu cały czas zachowują swoją funkcjonalność.  

 Zobacz najnowsze kreacje odzieży narciarskiej od Sportalm – https://sportowybutik.pl/collections/sportalm

Wygoda i design 

Kurtki narciarskie marki Sportalm to wybór, który zapewni ci nie tylko maksymalną funkcjonalność ubrania, ale i wygodę.

Liczy się tutaj dopasowany do kobiecej anatomii krój, ściągacze przy rękawach i u dołu kurtki, odpowiednie rozmieszczenie kieszeni. Kobiety wybierają jednak kurtki Sportalm przede wszystkim ze względu na połączenie funkcjonalności i oryginalnego designu. Tutaj możesz liczyć na to, że twoja kurtka będzie wyróżniać się na stoku.