Kim jest Malwina Smarzek? [wzrost, Instagram, mąż]

Malwina Smarzek jest gwiazdą polskiej reprezentacji kobiet w siatkówce. Niewiele jednak brakowało, aby nie wybrała siatkówki. Sprawdźcie, czego dowiedzieliśmy się o utalentowanej siatkarce.

Kim jest Malwina Smarzek?

Malwina Smarzek urodziła się 3 czerwca 1996 w Łasku. Kiedy miała 8 lat, zaczęła trenować biegi – głównie 1500 i 3000 m, rzadziej te na 800 m. Jednak 4,5 roku, klub w jej rodzinnym Łasku się rozpadł. Do wyboru pozostały jej siatkówka i karate. Wybrała to pierwsze. Kobieta może pochwalić się świetnymi warunkami jak na siatkarkę, ponieważ mierzy 191 cm.

W styczniu 2014 roku otrzymała powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski na turniej eliminacyjny do Mistrzostw Świata. W maju 2014 roku wraz z reprezentacją Polski wywalczyła awans do Mistrzostw Europy 2015.

Gra na pozycji atakującej i przyjmującej, a od sezonu 2016/17 na pozycji przyjmującej. Jest zdobywczynią złotego medalu na mistrzostwach Europy kadetek w 2013 roku. Od sezonu 2020/2021 reprezentuje barwy włoskiego klubu Igor Gorgonzola Novara.

Malwina Smarzek — życie prywatne

Ojcem Malwiny Smarzek jest maratończyk — Cezary Smarzek.

22 czerwca 2019 siatkarka wyszła za mąż za wieloletniego partnera Przemysława Godka. Para pobrała się w Wiewiórczynie pod Łodzią. Internauci dowiedzieli się o ślubie dzięki zdjęciu, które Malwina opublikowała na Instagramie. Godek jest właścicielem salonu tatuażu.

Malwina Smarzek — Instagram

Malwina Smarzek prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @mali.smarzek. Obserwuje ją 33,5 tysiąca fanów.