Lata 80 moda – zainspiruj się tym okresem

Czy mamy w naszej szafie jeszcze ubrania rodem z lat osiemdziesiątych? Jedni z nas pewnie tak, a inni nie. Jeśli jesteśmy w pierwszej grupie, to możemy nieco zaoszczędzić na ubraniach, ponieważ lata 80 moda powróciła do nas. Kto był z tamtego okresu inspiracją? Zapoznajmy się.

Moda na aerobic i mocny akcent na makijaż

U dziewcząt młodszych popularne niezmiernie były legginsy obcisłe, a do nich obowiązkowo swetry oversizowe w kolorach jaskrawych. Hitem również były tuniki oraz body. To one właśnie reprezentowały rozpoczynającą się erę aerobicu. Biżuteria plastikowa była dopełnieniem koniecznym stylizacji.

Makijaż w latach osiemdziesiątych miał się mocno wyróżniać. Bujne loki, nawet u mężczyzn ciemne i gęste brwi oraz wydatne i czerwone usta. Taki właśnie obraz wyłania się ze wspomnianych czasów. Na wyjście wieczorne konieczne stosowane były cienie niebieskie do powiek. W trendach były także modne fitnessowe opaski na włosy, kolorowe frotki czy też okulary przeciwsłoneczne.

Ikony lat osiemdziesiątych

Lata 80 moda kojarzy nam się przede wszystkim z Madonną. To ona, prawdziwa królowa popu, jest ikoną mody właśnie osiemdziesiątych lat. Charakteryzują ją ciasne gorsety, skórzane kurtki oraz także duże motywy krzyża na dodatkach. Dużo szumu oraz koronek. Uwielbiała być w centrum uwagi. Wizerunek niezależnej oraz silnej kobiety także promowała Annie Lennox w swoich strojach skórzanych oraz także biustem wyeksponowanym. Do nich w kontraście była ikona elegancji, a więc uwielbiana przez wszystkich Księżna Diana. Idolem męskim został bez dwóch zdań Michael Jackson.

Rozpoznawczym znakiem były także walkmany oraz także przenośne radia. Społeczeństwo żyło oraz zachwycało się takowymi produkcjami jak „Dynastia” czy też „Dirty Dancing”.

Moda lat osiemdziesiątych

Prawdziwy modowy przewrót przeprowadził wówczas sam Giorgio Armani. Projektant ten ubierał mężczyzn w garnitury dopasowane, a kobietom proponował ten wspaniały projektant stroje nieco obszerniejsze. Typem obowiązującym sylwetki w modzie osiemdziesiątych lat odwrócony był trójkąt, który formowały obowiązkowo poduszki, które były umieszczone w ramionach marynarek obszernych. Proporcje były wyrównywane poprzez dobieranie do nich dopasowanych spódniczek. Takowy model reprezentowały oczywiście silne kobiety sukcesu.

Jeśli szukamy inspiracji z tego okresu dziejów, to warto sięgnąć do starych magazynów. Były naprawdę świetnie prowadzone. Warto także sięgnąć po zasoby Internetu. Są one naprawdę spore i jest się z czego inspirować. W sieci od razu możemy zostać przekierowani na strony sklepów, na których możemy dokonać zakupu.