Jaką prostownicę do włosów wybrać? Oto, co warto wiedzieć

Prostownice do włosów różnią się między sobą zakresem regulacji temperatury, dodatkowymi funkcjami, materiałem wykonania płytek i oczywiście ceną. Na co warto zwracać uwagę przy zakupie prostownicy? W dużej mierze zależy to od rodzaju włosów.

Jaka prostownica sprawdzi się w przypadku włosów delikatnych, grubych, bądź puszystych?

Poszukując prostownicy do włosów delikatnych, cienkich albo suchych, warto wziąć pod uwagę modele z dużym zakresem regulacji temperatury. Często niepotrzebnie korzysta się z najwyższych możliwych temperatur, żeby szybciej ułożyć fryzurę. Odrobina cierpliwości i wybór niższej temperatury sprawi, że będą one zdrowsze.

Kolejna ważna i popularna w prostownicach do włosów funkcja to jonizacja. Sprawia ona, że włosy są miększe w dotyku, nieco bardziej nawilżone i błyszczące. Łatwiej jest je ułożyć, nie puszą się ani nie elektryzują.

Szukając sprzętu, dzięki któremu włosy będą wyglądać zdrowo, warto rozpatrzyć także zakup prostownicy z turmalinowymi płytkami. Płytki takie domykają łuski włosów, przez co są one mniej podatne na łamanie czy wysuszenie, a w dodatku pięknie błyszczą.

Mając grube, kręcone lub puszyste włosy, dobrym wyborem może okazać się prostownica, która potrafi nagrzać się do wysokiej temperatury sięgającej powyżej 200 stopni Celsjusza. Co prawda takie temperatury świetnie radzą sobie z niesfornymi kosmykami, jednak warto pamiętać o użyciu kosmetyków ochronnych.

Co potrafią profesjonalne prostownice fryzjerskie?

Profesjonalne prostownice, z których korzystają fryzjerzy w swoich salonach, często różnią się swoimi funkcjami, a nawet wyglądem od modeli sprzedawanych w marketach. Widać to wyraźnie na przykładzie profesjonalnych urządzeń od stylizacji dostępnych pod adresem https://hairpro.pl/sprzet-fryzjerski-prostownice. Można znaleźć wśród nich modele turmalinowe, z olejkiem arganowym, wytrzymałymi tytanowymi płytkami, prostownico-lokówki, albo parowe prostownice ze szczotką.

Mogłoby się wydawać, że profesjonalne prostownice do włosów są niezwykle drogie albo trudno dostępne, a jednak jak widać pod wskazanym wyżej adresem, ich ceny nie różnią się znacznie od innych modeli. Oczywiście można znaleźć prostownice zaawansowane technologicznie, których cena będzie wyraźnie odbiegać od reszty. Podstawowe, niezawodne modele są jednak dostępne dla każdego, kto chciałby w profesjonalny sposób zadbać o swoje włosy.