Jedną z najpopularniejszych kategorii zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej, są te z zastosowaniem wypełniaczy. Od lat cieszą się powodzeniem szczególnie u kobiet, ale również mężczyźni korzystają z tego typu zabiegów. Pomagają przywrócić objętość tkanek twarzy, wygładzają zmarszczki, nawilżają i poprawiają ogólną kondycję skóry. Lista zalet wypełniaczy jest długa, dlatego cieszą się takim powodzeniem. Jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu? Przeczytaj!
Jaki wypełniacz wybrać?
Tak naprawdę rodzinę wypełniaczy stanowi wiele preparatów, które mają różny skład. Jednakże najpopularniejsze to wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Dlaczego? Ponieważ substancja ta występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jako składnik naszych stawów, gałek ocznych, skóry – jest to podstawowy budulec wielu tkanek. To sprawia, że jest to substancja bardzo dobrze tolerowana przez organizm. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala osiągnąć naturalne efekty odmłodzenia. Przykładem wypełniaczy zawierających tę substancję jest np. Teosyal.
Wypełniacz wypełniaczowi nierówny
Musisz wiedzieć, że różne rodzaje wypełniaczy, możemy stosować na inne wskazania zabiegowe. Różnią się one gęstością i innymi specyficznymi cechami (w zależności od producenta), które sprawiają, że nadają się one na inne wskazania. O czym mowa? Inny wypełniacz, będzie właściwy do zastosowania w celu korekcji drobnych, umiarkowanych lub głębokich zmarszczek, inny posłuży do nadania objętości (np. policzkom lub do uwydatnienia konturu twarzy), inny będzie dedykowany do podkreślenia i uwydatnienia ust i wreszcie inny posłuży do korekcji delikatnej okolicy oczu. Oddzielną grupę będą stanowiły również preparaty służące do poprawienia kondycji i rewitalizacji skóry. Lekarz, stosując dany wypełniacz, będzie korzystał z odpowiednio wypracowanej techniki i procedury zabiegowej. Niektóre wypełniacze ponadto nie będą wymagały podawania dodatkowego znieczulenia, z uwagi na zawartą w preparatach lidokainę.
Sposób na przywrócenie młodości
Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy to przykład procedur, które nie są skomplikowane, nie wymagają od pacjenta specjalnych przygotowań oraz dają szybkie efekty w bardzo krótkim czasie. Właśnie dlatego cieszą się taką popularnością wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Efekt wypełnienia utraconej objętości i nadania konturu jest widoczny natychmiast, natomiast w przypadku poprawy kondycji skóry, będzie on pojawiał się z czasem. Wiele z wypełniaczy jest zaprojektowanych tak, aby w jak najlepszy sposób zachować dynamikę twarzy (np. Teosyal RHA) sprawić, że efekt zabiegu będzie naturalny. To rezultat, którego w głównej mierze poszukują pacjenci.
Co po zabiegu wypełniaczem?
Zabiegi na bazie wypełniaczy nie wyłączają pacjenta z codziennego funkcjonowania, zatem nie są one dla niego uciążliwe. Po wyjściu z gabinetu może pojawić się obrzęk lub zasinienia, ale znikają one samoistnie. Bezpośrednio po zabiegu przez ok. 2 dni powinno unikać się wysiłku fizycznego i przegrzewania miejsc podanych zabiegowi.