Jak dopasować etui do iPhone’a 14? Sprawdzamy!

Nie ulega wątpliwości, że czternasta generacja smartfonów z logo nadgryzionego jabłka to urządzenia bardzo eleganckie, nowoczesne i stylowe. Warto jednak odpowiednio je zabezpieczyć. Co ciekawe, nie jesteśmy skazani tylko na obudowy od Apple. Na rynku można znaleźć wiele innych, świetnych rozwiązań!

Etui na iPhone 14 – czym powinno się wyróżniać?

Do wyboru odpowiedniego case’a ochronnego można podejść na wiele sposobów. Możemy kierować się designem, możliwościami w zakresie personalizacji nadruku, ale i wytrzymałością takiej konstrukcji. Dobrze byłoby, gdyby obudowa łączyła w sobie te kluczowe cechy. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że naprawa zbitej tylnej ściany smartfona – zwłaszcza tak zaawansowanego technologicznie – może być liczona w tysiącach złotych. Profesjonalne, wytrzymałe etui do iPhone’a 14 oferuje np. polski producent 3MK.

Czym charakteryzują się produkty tej marki? Można tu wskazać na idealne dopasowanie takiej obudowy do iPhone’a 14. Użytkownik ma pewność, że będzie mógł korzystać z ładowania MagSafe oraz że obsługa przycisków funkcyjnych, czyli suwaka wyciszającego, klawiszy regulacji głośności oraz Power, będzie bezproblemowa. Atutem jest też cena – rozwiązania od 3mk są tańsze niż obudowy od Apple.

Etui na iPhone’a 14 z satynową ramką

Przed zakupem warto zwrócić też uwagę na zastosowany proces technologiczny. Dobrze byłoby, gdyby case był wykonany z tworzywa TPU. Upewnijmy się też, że jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli gadżet może pochwalić się standardem Absorber, to oznacza to, że może on wytrzymać naprawdę sporo!

Bezpieczeństwo smartfona, a troska o zdrowie użytkownika i planetę

Czy odporność na uszkodzenia mechaniczne i ciekawy, atrakcyjny design, to wszystko, na co powinniśmy patrzeć? Oczywiście, że nie! Równie ważną kwestią jest przecież nasze zdrowie. Case powinien być zgodny z wytycznymi Państwowego Zakładu Higieny. Tylko wtedy możemy być w pełni spokojni o to, że długotrwałe korzystanie z urządzenia nie odbije się negatywnie na naszym zdrowiu.

Należy pamiętać też o trosce o planetę – to nasze wspólne dobro, za które wszyscy ponosimy odpowiedzialność. Etui, które uzyskało certyfikat RoHS, nie ma w swoim składzie szkodliwych metali ciężkich, w tym ołowiu, rtęci czy kadmu. To równie ważna kwestia, której nie należy bagatelizować.

Etui – coś więcej niż ochrona smartfona

Jeszcze kilka lat temu, gdy chciało się kupić solidnego, wzmocnionego case’a, zwykle trzeba było zdecydować się na kompromis: albo taki produkt miał być wytrzymały, albo ładny. Słynne „pancerne etui”, które wciąż są dostępne w wielu komisach, nie dość, że mają spore gabaryty, to jeszcze znacznie zwiększają wagę urządzenia.

Ich design sprawia też, że nawet tak estetyczny, świetnie wykonany smartfon, jak iPhone 14, prezentuje się po prostu przeciętnie. Na szczęście na rynku pojawiły się smukłe, wykonane z tworzywa TPU, etui, które są jednocześnie bardzo wytrzymałe. W 3mk można kupić case’a, który dodatkowo oferuje coś ekstra.

Mowa o specjalnej warstwie antypoślizgowej z satyny. To tworzywo znacznie zmniejsza szanse na to, że smartfon zsunie się np. z kanapy lub innej pochyłej powierzchni. To dodatkowy bufor bezpieczeństwa. Atutem są też podwyższone ranty, które dodatkowo chronią wyspę foto, a nawet ekran.

Warto jednak pamiętać o tym, by do bezpieczeństwa iPhone’a 14 podejść w sposób kompleksowy: zakup etui powinien iść w parze z inwestycją w ochronę wyświetlacza. Doskonale sprawdzi się tutaj zarówno szkło hartowane, jak i klasyczna folia.