Czym jest liść Damiana?

The beautiful Turnera diffusa, known as damiana, is a low-growing plant with yellow flowers

Liść Damiana cieszy się sporym zainteresowaniem szczególnie wśród osób, które prowadzą siedzący tryb pracy. Ziele Damiana pije wielu informatyków, aby móc pobudzić swój mózg do pracy wielogodzinnej. Liść Damiana zdobył sporą popularność z racji rozpropagowanego działania afrodyzjakalnego oraz poprawiającego naród. Musimy jednak pamiętać, że substancje naturalne nie działają bardzo szybko oraz co najważniejsze bez żadnej szkody dla naszego organizmu.

Czym jest ziele Damiana?

Ziele Damiana czy też jak kto woli liść Damiana jest krzewem rosnącym w Ameryce Południowej, Ameryce Środkowej czy też w Ameryce Północnej. Liść Damiana był już znany Aztekom czy też Majom, który stosowali go w celu poprawy popędu seksualnego oraz wzmocnienia samego odczuwania przyjemności. Wówczas zauważono także wpływ zioła Damiana na poprawę naszego samopoczucia. Bardzo przyjemny zapach oraz smak tego ziela skłaniał także do palenia liści. Do dzisiaj ludzie mieszkający w Meksyku stosują z liści Damiana nalewkę zmieszaną z tequillą jako psychoaktywny środek, który działa euforyzująco na nasz układ nerwowy.

Jak działa ziele Damiana?

Ziele Damiana ma olbrzymi wpływ na libido. Zarówno napary, jak i także alkoholowe wyciągu z ziela Damiana poprawiają znacznie kobiece oraz męskie libido. Badania, które zostało prowadzone na zwierzętach dowiodły, że ekstrakty z Damiana znacznie przyspieszały osiągnięcia wyraźne erekcji oraz także poprawiały zdolność osiągania u samców szczurów ejakulacji oraz także skracały czas pomiędzy jednym i drugim wytryskiem nasienia.

Poza tym ma także wpływ na sam układ nerwowy. Substancje, które pochodzą z tego zioła obniżają znacznie nerwowe napięcie, podnoszą samopoczucie, koncentrację oraz do tego uspokajają czy też łagodzą stany o lękowym podłożu. Ziele Damiana wspomagać może także zasypianie. Wpływa w sposób łagodzący na wszelkie trawienne dolegliwości o nerwowym podłożu.

Co więcej musimy także wspomnieć o wpływie na układ moczowy. Czynne związki, które są obecne w tym liściu wpływają korzystanie na układ moczowy poprzez moczopędne działanie oraz przeciwbakteryjne. Damian także wspomaga pracę nerek oraz sprzyja znacznemu usuwaniu zbędnych produktów jeśli chodzi o przemianę materii razem z moczem. Wspiera także przy infekcjach moczowego pęcherze czy też dróg moczowych.

Kiedy stosować liść Damiana?

Liść Damiana powinniśmy stosować przy obniżonym seksualnym popędzie, stresie, podwyższonym napięciu nerwowym, słabej koncentracji, obniżonym nastroju, długiej pracy fizycznej oraz umysłowej, jak i także przy przemęczeniu. Przy zakażeniach pęcherza oraz dróg moczowych również warto pokusić się o liść Damiana.