Czy włosy cieniowane od góry są rozwiązaniem dla Ciebie?

Zamierzasz zmienić coś w wyglądzie włosów, a nie wiesz, na którą fryzurę się zdecydować? Mamy dla Ciebie świetną propozycję. Warto postawić na włosy cieniowane od góry, które sprawiają wrażenie włosów lekkich oraz pełnych objętości. Są one niezmiernie łatwe do ułożenia oraz do tego wyglądają na znacznie gęstsze niż są normalnie.

Dla kogo włosy cieniowane?

Włosy cieniowane od góry odznaczają się na pewno wieloma zaletami. Ten rodzaj cięcia naszej fryzurze nadaje formę określoną oraz sprawia także, że kosmyki są pełne objętości, odbite od nasady oraz także podatne na samo układanie. Zaletą dodatkową cieniowania jest także możliwość uzyskania rezultatu nieco odmiennego podczas każdego modelowania. Powoduje to, że fryzura nam się długo nie znudzi.

Włosy cieniowane to rozwiązanie doskonałe zarówno dla posiadaczek krótkich, średnich, jak i także długich włosów. Cięcie omawiane świetnie się prezentuje na kręconych oraz na prostych kosmykach. W przypadku włosów kręconych cieniowanie wzmacnia znacznie naturalny skręt pasm, dzięki czemu loki się wydają o wiele bardziej wyraziste. Jednak niezależnie od tego, jakiej długości posiadamy kosmyki pamiętajmy, aby oddać włosy swoje w ręce prawdziwego profesjonalisty oraz nie przesadzić z cieniowaniem. Zachowanie proporcji odpowiednich pomiędzy warstwami poszczególnymi pasemek uchroni nas przez nieestetycznymi oraz prezentującymi się sztucznie przejściami.

Cieniowanie krótkich włosów

Tak naprawdę warto skusić się także na cieniowanie w przypadku krótkich włosów. Bowiem cieniowanie krótkich włosów sprawi, że będą one uniesione u samej nasady oraz zyskają objętość rewelacyjną. Ich zaletą dodatkową jest sama łatwość w stylizacji. Wystarczy, że nałożymy na pasemka troszkę wosku, żelu czy też pasty modelującej i ułożymy po prostu w sposób przez siebie wybrany. Możemy postawić śmiało na fryzurkę z pazurem oraz zaczesać włoski do tyłu. Wówczas uzyskamy gustowne oraz eleganckie uczesanie.

Cieniowanie włosów półdługich

Posiadaczki półdługich włosów zdecydować się mogą na cieniowanie mocne czy też stopniowanie delikatne. Im różnica większa w stopniowaniu, tym fryzura będzie sprawiała tak naprawdę wrażenie bardziej gęstej oraz bujnej, dlatego też wybór techniki samego cieniowania jest uzależniony od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt. Świetnie się sprawdza samo cieniowanie od góry, które dobrze prezentuje się szczególnie na włosach gęstych. Oczywiście najważniejsze jest to, aby trafić na dobrego fryzjera. Wówczas na naszej głowie pojawi się coś wspaniałego i będziemy zadowolone.