Komu pasuje lekka grzywka?

Jeśli zastanawiamy się na obcięciem grzywki, to w pierwszej kolejności należy przeanalizować kilka ważnych kwestii oraz także odpowiedzieć sobie na parę pytań. Musimy wiedzieć do jakiej twarzy pasuje lekka grzywa oraz czy akurat nasza twarzy ma taki kształt. Jeśli tak, to idźmy o krok dalej i powiedzmy sobie jakie są rodzaje najmodniejszych grzywek.

Odważna zmiana wizerunku

Na pewno ocięcie grzywki jest dobrym pomysłem na odważną oraz także zauważalną zmianę naszego wizerunku. Jednak lekka grzywka nie pasuje każdemu. Obcięte nad czołem krótko włosy nie odrastają zbyt szybko. Co więcej zapuszczanie grzywki wymaga od nas jednak cierpliwości.

Pomimo tego grzywka jest bardzo modnym trendem. Widzimy to po fryzurach gwiazd. Grzywka tak naprawdę może pasować każdej kobiecie, jednak powinna być dobrana odpowiednio do owalu twarzy. Często także się słyszy o tym, że grzywki powinny tylko nosić panie mające wysokie czoło. Nie jest to prawda. Grzywka z wysokim czołem faktycznie się lubią, jednak to nie jest warunek konieczny posiadania fryzurki z grzywką.

Jaki masz kształt twarzy?

Okazuje się, że najważniejsze w tym wszystkim jest określenie tego jaki mamy kształt twarzy. Jeśli nasza twarz jest okrągła to musimy pamiętać o tym, że zbyt gęsta, niewłaściwie dobrana oraz prosta grzywka poszerzyć może nam buzię. Jednak nie oznacza to, że z grzywki musimy zrezygnować. Można sobie zrobić grzywkę, ale cieniowaną i asymetryczną.

Gdy mamy zaś wąską twarzy z brodą lekko zarysowaną, to w zasadzie mamy olbrzymie szczęście. W takiej sytuacji pasuje nam absolutnie każdy rodzaj grzywki. Można zatem nie zaszaleć oraz się zdecydować, na którą grzywkę postawić. Może to być zarówno grzywka na prosto, na bok, długa czy też zaskakująca krótka.

Gdy nasza twarz jest kwadratowa to wybierzmy lekką grzywkę. Na pewno niedobrym wyborem będzie grzywka prosta. Do buzi kwadratowej pasują na pewno włosy do ramion, łagodne loku czy też cięcia asymetryczne właśnie z lekką grzywką.

Ostatni kształt twarzy to twarz trójkątna, a więc podłużna. Jest ona mocno zarysowana. Można powiedzieć, że jest wąska oraz spiczasta. Fryzury z krzywką komponują się idealnie z takim właśnie kształtem, ponieważ przysłaniają dosyć duże czoło.

Oczywiście w tym aspekcie powinniśmy zaufać fryzjerowi. Dzięki temu udaje się nam uzyskać efekt wręcz idealny. Właśnie na takim efekcie nam zależy. Na pewno nie chcemy osiągnąć efektu przerysowanego czy też wręcz karykaturalnego. Dlatego też udajmy się do sprawdzonego fryzjera, który ma ogromne doświadczenie.