Włosy cieniowane warstwowo i ich zalety

Włosy cieniowane warstwowo są już znane od dawna. Cały czas są niezmiernie popularne. Technika ta polega na podcinaniu końcówek na przeróżnej długości. Dzięki cieniowaniu włosów dużo łatwiej jest nad nimi zapanować. Poza tym zabieg ten naszym włosom nadaje lekkości. Na jakiej długości włosów należy wykonać cieniowanie? Jak je czesać? Odpowiedzmy sobie na te wszystkie pytania.

Dlaczego warto pocieniować włosy?

Włosy cieniowane warstwowo jest sposobem na modną, jak i także nowoczesną fryzurę. Tenże trend jest popularny zarówno wśród kobiet młodszych, jak i także starszych, które sobie cenią wygodę. 

Cieniowanie włosów wykonywać można nożyczkami, które posiadają specjalne ostrza. Dają one efekt kosmyków postrzępionych. Mają one bardzo charakterystyczne ząbki, które w sposób niezwykle szybki oraz łatwy cieniują włosy. Jednak wielu fryzjerów z nich rezygnuje i zabieg ten wykonuje przy użyciu zwykłych nożyczek, co jest na pewno trudniejsze oraz także pracochłonne. Jednocześnie jest to dla naszych włosów bezpieczniejsze i na pewno zdrowsze. Degażówki niestety uszkadzają strukturę naszych włosów oraz powodują znacznie szybsze rozdwajanie się końcówek.

Na czym polega technika cieniowania włosów?

Tak naprawdę o cieniowaniu włosów mówimy wówczas, kiedy fryzjer obetnie tak włosy, aby większość z nich miała identyczną długość, jednak pasma pojedyncze, skrócone zostaną nieco bardziej. Zwykle się cieniuje włosy od samej wysokości ucha w dół. Fryzura dzięki temu nabiera całkiem innego kształtu niż po cięciu zwykłym. Jest to fryzura znacznie łatwiejsza do ułożenia. Włosy cieniowane po prostu wystarczy, że umyjemy, a następnie wysuszymy oraz przeczeszemy, aby mieć gotową fryzurę, która robi ogromne wrażenie.

Posiadaczkom bardzo długich włosów można zaproponować wspomniane już cieniowanie warstwowe. Jest to cięcie, w którym nie pasemka pojedyncze, ale znacznie większe pasma włosów obcinane są krócej niż całość. Efektem jest zmysłowa oraz także kobieca fryzura.

Cieniowanie warstwowe włosów dodaje im znacznej objętości oraz także trójwymiarowości. Do tego włosy obcięte warstwowo znacznie zmiękczają rysy oraz do tego odmładzają. Zależnie od tego jakiego oczekujemy efektu wykonać można cieniowanie warstwowe z grzywką na boczek, z przedziałkiem, krótką grzywką, cieniowane poniżej linii ucha czy też na całej długości włosów. Można także mocniej swoje włosy skrócić, zostawiając pasma dłuższe z przodu czy też cieniować je kaskadowo tylko sam tył fryzurki. Oczywiście wybór należy do nas.