Dobrze skrojone spodnie do garnituru – na co zwrócić uwagę

Garnitur jest strojem, jaki powinien posiadać każdy mężczyzna, a najlepiej, by był w kilku kolorach, by można było dopasować wariant do pory roku i okazji. Każdy element tworzący takie zestawienie musi dobrze leżeć na naszej sylwetce. Dotyczy to zarówno marynarki, jak i spodni. Dzisiaj przyjrzymy się tym drugim – po czym poznamy, że nasze spodnie są dobrze skrojone?

Spodnie garniturowe nosimy do garnituru, ale nie brakuje stylizacji, w których dobrze prezentują się w połączeniu z innymi ubraniami. Jednak bez względu na to, do czego je założymy, musimy w nich wyglądać dobrze. Garnitur jest naszą wizytówką i musimy pokazać się z jak najlepszej strony. Jak w takim razie dobrze wybrać spodnie?

Czym się charakteryzują spodnie do garnituru?

O tym, że garnitur jest elegancki i powinien być z tkanin dobrej jakości, wie każdy. Dotyczy to też samych spodni – zawsze stawiamy na materiały naturalne, a najlepiej, by była to wysokiej klasy wełna. Jednak na materiale nie koniec. Tradycyjne spodnie do garnituru są zawsze zaprasowane w kant. Jego obecność sprawia, że sylwetka wydaje się smuklejsza. Ponadto z reguły mają skośne kieszenie. Do wyboru tak samo jak w przypadku innych spodni mamy modele z wyższym i niskim stanem. Przy czym na drugi wariant decydujmy się tylko w przypadku, kiedy mamy szczupłą budowę ciała. Warto zapoznać się z tym, co oferuje moda męska Lancertotam nie brakuje modeli dla różnych typów sylwetek.

Długość i szerokość nogawek

O dobrze dobranych spodniach garniturowych możemy mówić wtedy, kiedy ich nogawki delikatnie opadają na cholewkę buta. Istotna jest zależność między długością a szerokością nogawek. Przy modelach z węższymi nogawkami powinny one jedynie lekko nachodzić na cholewkę. Zdarza się, że dyskretnie widać spod nich kawałek skarpety. W przypadku średniej szerokości nogawki materiał spodni opiera się na przyszwie buta, tworząc załamanie. Z kolei z tyłu mają sięgać do połowy cholewki. Jeżeli natomiast mamy spodnie szerokie, to nogawki zakrywają prawie całą przyszwę.

Podczas mierzenia spodni musimy uważać na to, by spodnie nie odsłaniały gołej łydki, kiedy siądziemy. Tak samo niezależnie od szerokości, na butach nie może układać się harmonijka. Wygląda to bardzo nieestetycznie i jest świadectwem tego, że spodnie są źle skrojone. Aby mieć pewność, że spodnie mają optymalną długość, zawsze mierzymy je przy założonych butach.

Spodnie garniturowe – z czym jak nie z garniturem?

Wspomnieliśmy, że spodnie garniturowe możemy nosić do garnituru, ale ich zastosowanie jest szersze. Zamiast całego garnituru możemy założyć do nich samą koszulę, na przykład w kratkę, sweter, kamizelkę, marynarkę z innego kompletu. Wiele zależy od tego, gdzie idziemy – podane przykłady są eleganckie, ale nadają się raczej na półformalne wyjścia. Do tego znaczenie ma to, jak połączymy kolory i wzory. Warto na przykład unikać jednoczesnego łączenia kilku wzorów. Zakładając, że wszystko do siebie pasuje, w którejś z przykładowych stylizacji możemy pójść na spotkanie biznesowe, rodzinną uroczystość, bądź wyjść z przyjaciółmi.