Meble biurowe w nowoczesnym stylu

Styl nowoczesny świetnie sprawdza się w biurach – jest minimalistyczny, elegancki i skupiony na kwestiach praktycznych. Aby uzyskać jednak wnętrze o takim charakterze, należy dobrze wybrać meble, a także dodatki.

Nowoczesne biuro – czyli jakie?

Zanim zastanowimy się, jakie meble biurowe wybrać do wnętrza utrzymanego w stylu nowoczesnym, warto zadać sobie pytanie, na czym on tak naprawdę polega. W tego typu aranżacjach króluje przede wszystkim elegancki minimalizm – skupienie na bielach, czerniach i szarościach, gładkie powierzchnie, niewiele ozdobników. Jednak w stylu nowoczesnym jest także miejsce na ekstrawagancję. Nietypowy design, mocniejszy akcent kolorystyczny czy luksusowe meble doskonale odnajdą się w aranżacji tego typu. Mimo minimalistycznego, czasem wręcz zachowawczego charakteru stylu nowoczesnego, wnętrze tego typu nie powinno być jednak nudne. Warto zastosować w nim odważne krzywizny czy kształty, czy pomysłowe oświetlenie. Dobrze jest także trzymać się zasady, że w takiej aranżacji jakość materiałów i mebli ma być największą ozdobą, co oznacza, że lepiej jest sięgać po produkty z wyższej półki.

Jakie meble do nowoczesnego biura?

W nowoczesnym biurze dobrze jest postawić na funkcjonalny minimalizm połączony z odrobiną luksusu. Co to oznacza? Standardowe meble biurowe, takie jak biurka, krzesła czy regały powinny być wysokiej jakości, a jednocześnie maksymalnie funkcjonalne i dopasowane. W stylu nowoczesnym nie ma miejsca na przypadkowość, ważne jest, by wszystkie elementy ze sobą współgrały. Dobrze jest także postawić na jakość. W nowoczesnym biurze doskonale sprawdzą się skórzane, eleganckie fotele oraz porządne, a jednocześnie minimalistyczne, drewniane biurka w jednym kolorze. Minimalizm i nacisk na funkcjonalność dotyczy także różnego rodzaju półek, szafek i regałów. Nie bójmy się jednak postawić na mocniejszy akcent – barwny dodatek, wyraziste kafelki czy nietypowe lampy. Możliwości jest wiele, można je sprawdzić chociażby tutaj: https://domar.pl/kategorie/gabinet/.

Styl czy ergonomia?

Wiele mebli określanych jako „nowoczesne”, może być jednocześnie mało ergonomiczne. Właściwe oparcie dla kręgosłupa i komfortowa pozycja ciała podczas pracy są bardzo ważne dla zdrowia. Dlatego, jeśli zastanawiamy się, czy wybrać bardziej stylowy nowoczesny mebel, czy model nastawiony na ergonomię, odpowiedź jest prosta. Mebel, który pozwoli nam zachować ciało w dobrej formie, jest o wiele lepszym wyborem. Jednak możemy pokusić się na mniej ergonomiczne produkty w sytuacji, gdy są one używane okazjonalnie. Pamiętajmy jednak, że podczas urządzania biura obowiązują nas również przepisy, które w dużym stopniu określają, jak powinny wyglądać meble na stanowisku pracy. Dlatego, by uniknąć różnego rodzaju nieprzyjemności, najlepiej jest stawiać na bezpieczeństwo i ergonomię – właściwe wymiary elementów, możliwość regulacji i komfortowe oparcie dla całego ciała.

Czego unikać w nowoczesnym biurze?

Nowoczesne biuro to bardzo eleganckie, ekstrawaganckie wnętrze. Przede wszystkim najlepiej jest unikać w nim przepychu i niepotrzebnych ozdobników, które przyćmią wysoką jakość produktów oraz materiałów. W aranżacji tego typu nie ma także miejsca na przypadkowość, całość powinna być jednolita zarówno pod kątem barw, jak i materiałów, a nawet kształtów. Warto też trzymać się określonej, minimalistycznej gamy kolorystycznej – barwy inne niż neutralne w stylu nowoczesnym należy dawkować bardzo ostrożnie, raczej w formie wyrazistego akcentu. Aranżacje tego typu należą także do ekskluzywnych, należy wręcz zrezygnować z produktów, które są – lub wyglądają jakby były – z niższej półki. Należy pamiętać również, by przestrzeń była jasna i przestronna – w nowoczesnym biurze nie ma miejsca na zagracenie, niepotrzebne elementy czy nieprzemyślane dodatki.