Zrelaksuj się z haftem diamentowym

Współcześnie żyjemy bardzo szybko i intensywnie. Szukając relaksu i odpoczynku dla ciała zaczynamy biegać, spacerować lub uprawiać jogę. Inną formą spędzania wolnego czasu jest haft diamentowy. Inaczej nazywany jest malowaniem diamentowym, które sprawia, że powstaje trójwymiarowy obraz. Hafciarstwo diamentowe, to rodzaj rękodzieła, które polega na umieszczeniu małych kryształków na klejonej powierzchni. W ten sposób na tkaninie powstaje mozaika diamentowa z konkretnym wzorem. Cały proces twórczy przypomina malowanie po numerach, ale zamiast farb i pędzla, używamy się diamentów i narzędzia do przyklejania ich na wyznaczone miejsca. W ten sposób powstaje piękny, diamentowy obraz. 

Diamentowa mozaika, czyli sposób na relaks 

Haft diamentowy to popularna forma rękodzieła, która cieszy się stale rosnącą popularnością. Haft diamentowy polega na wyklejaniu obrazu za pomocą małych diamencików. Technika haftu diamentowego będzie idealną formą relaksu i odprężenia niemal dla każdego. Bardzo łatwo się jej nauczyć, a koszty początkowe nie są duże. Przy odrobinie wprawy możemy doczekać się prawdziwego dzieła sztuki. Haft diamentowy pozwala stworzyć kolorowe obrazy, które można wykorzystać jako dekorację domu lub prezent dla naszych bliskich. Haft może udekorować ramki, pudełka, poduszki a nawet materiałowe torby.

Jakich diamentów używa się do stworzenia trójwymiarowego obrazu?

Diamond painting to relaksujące układanie mozaiki, które pokochają dzieci i dorośli. Aby obrazy były trójwymiarowe i piękne, wykleja się je kryształkami przy pomocy specjalnego aplikatora. Diamenty używane w hafciarstwie diamentowym to małe kryształki, które są wykonane z akrylowego szkła lub żywicy. Są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Spotkamy kryształki trójkątne, okrągłe, prostokątne i kwadratowe. Bardzo często przybierają także postać nieregularnych kształtów. Diamenty do haftu diamentowego mają przeróżne kolory. Najczęściej występują w kilku odcieniach jednego koloru, co umożliwia tworzenie płynnie przenikających się wzorów. Diamenty dobrej jakości diamenty będą miały intensywną barwę i piękny połyk.

Co zawiera zestaw haftu diamentowego?

Haft diamentowy pozwala stworzyć kreatywne obrazy w zaciszu własnego mieszkania. Na rynku dostępne są zestawy, które zawierają wszystkie potrzebne akcesoria. W zestawie znajdziemy płótno naciągnięte na drewnianą ramkę. Na jego powierzchni namalowany będzie schemat obrazu, który powstanie po wyklejeniu kryształkami. W zestawie znajdziemy także kolorowe diamenciki zapakowane w woreczki z odpowiednimi numerami, pęsetę i aplikator do układania diamencików.