Zostań dziewczyną retro – sukienka retro Ci w tym pomoże

Co jak co, ale określenie stylu retro przede wszystkim odnosi się do kreacji, które są inspirowane trendami, które były na topie w latach dwudziestych, pięćdziesiątych oraz sześćdziesiątych ubiegłego wieku. To w modzie czasy zdecydowanie bardzo charakterystyczne. Na pewno na uwagę zasługuje sukienka retro. Sukienki w stylu retro mają charakter wyjątkowy. Wyróżniają się na tle innych ubrań swoją niebanalnością. Jest to świetna propozycja dla kobiet szykownych oraz lubiących emanować stylem oryginalnym oraz klasą bezpretensjonalną.

Retro sukienki lat dwudziestych

Moda kobieca w latach dwudziestych przede wszystkim charakteryzowała się głównie elegancją, jak i także bardzo wytwornymi ozdobami jak pióra, koronki czy też perły. Sukienka retro z lat dwudziestych powinna mieć luźny krój o kształcie literki V. Tenże fason ma zazwyczaj dekolt zabudowany, za to na plecach się znajduje duże wycięcie. Sukienki retro utrzymane w stylu tym prezentują się świetnie na kobietach, które mają szczupłą, a wręcz drobną budowę ciała, o linii wąskiej bioder oraz ramion. Nie służą paniom o rozbudowanej mocno klatce piersiowej. Suknie retro, które nawiązują do dwudziestych lat, są utrzymane w stonowanej, kolorystyce pudrowej, ozdabiane są z kolei koronkami. Tenże typ sukienki to niezwykle elegancka kreacja retro.

Retro sukienki lata pięćdziesiąte

Sukienki retro, które są stylizowana na lata pięćdziesiąte są uważane za możliwie najbardziej kobiece. Symbolami niekwestionowanymi tegoż okresu są stroje ponadczasowe Jackie Kennedy oraz Marilyn Monroe utrzymane w stylu pin-up. Okres ten był okresem odważnych krojów oraz wzorów. Wówczas królowały wszędzie grochy. Sukienki retro w styli pin-up są wręcz stworzone dla kobiet, które mają budowę klepsydry. Mowa tutaj o szerokich biodrach, wydajnym biuście oraz mocnym wcięciem w talii. Tenże styl jest odpowiedni dla zdecydowanych kobiet, które są świadome swojego naturalnego piękna. Sukienka czerwona idealnie podkreśli te wszystkie cechy. Zaś retro sukienki w grochy jest doskonałą propozycją dla kobiet, które są zakochane w printach wyrazistych.

Retro sukienki lata sześćdziesiąte

W drugiej połowie sześćdziesiątych lat styl pin-up zaczął powoli być wypierany poprzez trendy, które są związane z ruchem hippisowskim. Ich charakterystyczną cechą był krój luźny oraz zwrot ku naturze. Wyrażał się on wzorami kwiatowymi. Sukienka retro była inspirowana stylem o nazwie hippie sześćdziesiątych lat powinna być długa, nie może także opinać sylwetki. Najbardziej odpowiednią kolorystykę są barwy ziemi oraz także wzory, które się odwołują do natury.