Zestaw filiżanek – Idealny prezent dla przyjaciółki

Twoja przyjaciółka ma niedługo imieniny lub urodziny? A może chcesz jej podarować prezent bez okazji czy też w podziękowaniu za pomoc i wsparcie? Niezależnie od okazji doskonałym prezentem może być zestaw filiżanek. Możesz zdecydować się na szklane albo porcelanowe. Bogactwo wzorów, kształtów, ale i wielkości sprawia, że to świetny wybór.

Mnogość zastosowań, czyli dlaczego warto podarować przyjaciółce filiżanki w prezencie  

Od lat filiżanki zawsze były dobrym pomysłem na prezent. Dlaczego? Ponieważ są elementem naszej codzienności, a jednocześnie pierwszym wyborem, gdy spodziewamy się gości. Jeżeli chcesz podarować swojej przyjaciółce prezent, który będzie wstępem do każdego kolejnego dnia, to filiżanka, w której zaparzy swoją ulubioną kawę czy herbatę świetnie się sprawdzi. Nie ważne czy przyjaciółka jest singielką i mieszka sama, czy ma rodzinę, najlepszy będzie zestaw filiżanek. W końcu przydają się nie tylko na co dzień, ale i na szczególne okazje czy po prostu spontaniczne spotkania w domowym zaciszu. Jednocześnie filiżankę z zestawu może zabrać ze sobą do pracy, by to właśnie w niej parzyć ulubioną kawę czy herbatę w firmowej kuchni. Jeśli pracuje w domu także może stać się elementem jej zawodowej codzienności. Ilekroć będzie sięgać po filiżankę z zestawu, pomyśli o Tobie, co od razu wprawi ją w lepszy nastrój. Jeżeli zdecydujesz się na zestaw porcelanowych filiżanek, to będą one  również piękną ozdobą domu. Kupowanie filiżanek z wysokiej jakości porcelany może stać się Waszą swoistą tradycją. Kawa lub herbata jest zawsze momentem relaksu w ciągu dnia, a wypijana z pięknej filiżanki smakuje jeszcze lepiej. W eleganckiej filiżance przyjaciółka może zaparzać również swoje ulubione zioła, czy też takie, które są elementem jej codziennego czy cotygodniowego rytuału SPA dla urody. Możecie nawet urządzić sobie przyjacielski wieczór SPA, którego elementem będzie wspólne picie zielonej herbaty, czy wykonywanie czynności pielęgnacyjnych z użyciem zaparzonego w filiżankach rumianku.              

Poznaj ciekawe propozycje zestawów filiżanek i wybierz idealny prezent dla Twojej przyjaciółki 

Masz wiele powodów, by właśnie filiżanki wybrać na prezent dla przyjaciółki. Kolejnym z nich jest to, że są często dostępne w zestawie z dzbankiem i zaparzaczem. Możesz też stworzyć własny zestaw filiżanek w stylu prowansalskim, rustykalnym, orientalnym albo minimalistycznym i nowoczesnym. Jeżeli chodzi o minimalizm i nowoczesny design, to świetnie może sprawdzić się zestaw filiżanek szklanych z podwójną ścianką. Są one niezwykle praktyczne, gdyż utrzymują ciepło, a jednocześnie nie trzeba obawiać się, że szkło mocno będzie się nagrzewać od zewnętrznej strony. Jeżeli przyjaciółka lubi styl rustykalny czy folkowy, możesz postawić na zestaw filiżanek z łowickim wzorem i dzbankiem z zaparzaczem. Gdy jest miłośniczką tradycyjnej porcelany, podaruj jej wysokiej jakości filiżanki polskiego producenta z orientalnym wzorem kwiatowym. Filiżanki do kawy z falistym brzegiem i zdobionym uszkiem w stylu rokoko na pewno zachwycą przyjaciółkę, która lubi dodatki w tym stylu. Będą pasować do stylizowanej witrynki i eklektycznego wystroju. Możesz także wybrać filiżanki do herbaty lub kawy z tłoczeniem przypominającym szydełkowany wzór. Taki komplet może uświetnić każde spotkanie w przyjacielskim czy rodzinnym gronie. Skomponuj zestaw filiżanek samodzielnie albo postaw na ten gotowy. Twoja przyjaciółka na pewno zareaguje na taki prezent entuzjastycznie.