Wycieczka rowerowa z dzieckiem – jak przygotować się do takiej wyprawy?

Rowerowe wycieczki to idealna forma spędzania czasu latem, z której wcale nie trzeba rezygnować, mając małe dziecko. Można z powodzeniem przemieszczać się w ten sposób nawet z maluchem, który jeszcze nie jeździ samodzielnie. W jakie akcesoria warto wtedy zainwestować?

Jazda na rowerze niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Niektórzy wykorzystują rower jako codzienny środek transportu, inni trenują jazdę rowerową wyczynowo. Niezależnie od tego, rodzinne wycieczki rowerowe to zawsze udany sposób na letnie popołudnie. Coraz więcej rodziców chce od samego początku dzielić swoją pasję z dziećmi. Jak to zrobić? Niezbędna będzie przyczepka rowerowa. Jest to obowiązkowy element przygotowania do wspomnianej wycieczki, jeśli mamy dzieci, które samodzielnie nie potrafią jeździć na rowerze. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą przyczepkę.

Od czego zacząć przygotowania do wycieczki?

Wycieczki rowerowe to świetna okazja do tego, aby pokazać dzieciom najbliższą okolicę. Wymagają jednak dobrego przygotowania. Podstawą jest dobrej jakości rower dla osoby dorosłej. Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie rower gravel. Z czego wynika jego popularność? Jest to idealny model dla osób, które nie chcą ograniczać się jedynie do asfaltowych ścieżek. Gravel równie dobrze sprawdzi się na szutrowych, jak i leśnych trasach. Mając taki sprzęt, możemy dowolnie planować dłuższe wycieczki rowerowe, nie martwiąc się o typ nawierzchni czy zmieniające się warunki pogodowe. Jadąc na gravelu, poradzimy sobie w każdych okolicznościach. Jeśli planujemy wycieczkę z dziećmi, bez problemu zamontujemy do niego przyczepkę rowerową. Największą zaletą roweru gravel jest jego uniwersalność. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu, można go z powodzeniem dostosować do indywidualnych preferencji.

Przyczepka rowerowa – jak wybrać najlepszą?

Zakup przyczepki rowerowej to świetna decyzja dla rodziców, którzy preferują aktywną formę spędzania czasu. Rozwiązuje niemały problem organizacyjny, związany z podróżowaniem z dziećmi, które nie jeżdżą jeszcze samodzielnie na rowerze. Jest to często zdecydowanie wygodniejsza dla dziecka forma niż jazda w tradycyjnym foteliku na rower. W przyczepce może bowiem podróżować zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Wstrząsy rozkładają się bardzo równomiernie, a dziecko ma znacznie większe pole obserwacji. W przyczepce rowerowej jest także lepiej zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak niespodziewany deszcz czy mocny wiatr. Ponadto, jest to świetna opcja dla rodziców, którzy mają dwójkę dzieci w podobnym wieku. W przyczepce mogą podróżować razem. Taka forma podróżowania z dziećmi na rowerze jest polecana ze względów bezpieczeństwa. W sytuacji ewentualnej kolizji, skutki dla małego pasażera będą nieporównanie mniejsze niż w przypadku jazdy w foteliku.

Mając przyczepkę rowerową, tylko jeden krok dzieli nas od udanej wyprawy. Wybierz ciekawą trasę i wyrusz z dzieckiem zwiedzać świat!