Wszystko, co musisz wiedzieć o wieczornej pielęgnacji twarzy

W nocy, kiedy my kładziemy się do łóżka po wielogodzinnym wykonywaniu różnorodnych obowiązków, nasza skóra rozpoczyna swoje najważniejszą aktywność. Jest to czas, w którym może się zregenerować oraz naprawić wszelkiego rodzaju mikrouszkodzenia. Co więcej, nie musi już tak intensywnie chronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz w przeciwieństwie do reszty dnia, nie obciąża jej makijaż. Jest to powód, dla którego rzeczywiście warto ją wspierać w tych nocnych działaniach. Wystarczy do tego wykonanie pełnej wieczornej pielęgnacji zakończonej nałożeniem odpowiednio wcześniej dobranych kremów na noc. Dzięki temu nie tylko zadbasz o regenerację oraz nawilżenie skóry, ale unikniesz również porannej opuchlizny, zaczerwienienia czy cieni pod oczami. Podpowiemy ci zatem, jakie kroki powinnaś wykonać w swojej codziennej nocnej pielęgnacji twarzy.

Pierwsze etapy

Wiele kobiet swoją wieczorną pielęgnację ogranicza wyłącznie do zmycia makijażu oraz niemalże natychmiastowego nałożenia na twarz wybranych kremów na noc. Chociaż jest to duża oszczędność czasu, to niestety taka skrócona rutyna może przyczyniać się do powstawania niedoskonałości oraz złego stanu cery. Dlatego też po dokładnie wykonanym demakijażu należy skórę dodatkowo oczyścić czy to przy użyciu przeznaczonej do tego celu pianki, czy też żelu. W taki sposób zmyte zostanie sebum, wszelkiego zanieczyszczenia czy też pozostałości po makijażu. To jednak wciąż nie pora na użycie wybranego przez siebie kremu! Zaraz po oczyszczaniu należy zastosować tonik, który jest najprawdopodobniej najczęściej pomijanym w wieczornej pielęgnacji kosmetykiem. Ma on za zadanie przywrócić zaburzoną równowagę pH oraz dodatkowo nawilżyć cerę, co sprawia, że nie warto z niego rezygnować.

Kremy na noc odpowiednio dobrane

Gdy już wykonamy demakijaż, oczyszczanie oraz tonizowanie, w końcu przychodzi odpowiedni moment na skorzystanie z całego dobrodziejstwa kremów na noc. Ze względu na to, że właśnie o tej porze skóra przeprowadza dogłębną i kompleksową regenerację, wybór kosmetyku nie może być przypadkowy. Powinien być on znacznie bogatszy w składniki odżywcze niż krem stosowany na dzień, co wcale nie musi oznaczać gęstszej i tłustszej konsystencji. Przy zakupie dobrze jest dokładnie przeczytać etykietę, a przede wszystkim skład oraz poszukiwać w nim między innymi kwasu hialuronowego, kolagenu czy witaminy C. W nocy wszystkie substancje wchłaniają się znacznie lepiej, dlatego też działanie poszczególny produktów przynosi bardziej zauważalne oraz dłuższe efekty. Warto zatem skupić się na nawilżaniu czy odżywianiu, ale także redukowaniu przebarwień czy zmarszczek.

Odpowiednie pielęgnacyjne towarzystwo 

Chcąc wykorzystać pełen potencjał, który bez cienia wątpliwości tkwi w wieczornej pielęgnacji, warto zdecydować się na coś więcej niż tylko kremy na noc. Można dobrać do niego liczne produkty, które będą dodatkowo wzmacniać jego działanie. Jednym z nich jest chociażby serum, które zawiera jeszcze więcej składników aktywnych przywracających cerze blask oraz optymalną kondycję. Dobrym rozwiązaniem jest dobór serum w zależności od rodzaju oraz typu skóry. Skutecznie wspomoże walkę z oznakami starzenia oraz niedoskonałościami, ale również przyczyni się do zapobiegania ich powstawaniu. Wieczór to także odpowiedni moment na nałożenie maseczki, która posiada właściwości podobne do serum oraz wykonanie peelingu, który usunie martwy naskórek, odblokuje zatkane pory i poprawi wchłanialność nakładanych później kosmetyków.

Artykuł powstał przy współpracy z Janda.pl